10 najgorszych bibliotek npm, których możesz użyć w Node
Korzystasz z npm? Mam nadzieję, że poniższych bibliotek nie ma w Twoim projekcie. Poznaj 10 najbardziej absurdalnych, najbardziej bezsensownych, najgorszych bibliotek npm, których możesz użyć w swoim projekcie!
Wolisz czytać? Pod wideo znajdziesz wersję tekstową.
1 thanos-js
Projekt się rozrasta i potrzebujesz optymalizacji? To jest coś dla Ciebie.
Tak jak marvelowski Thanos, ta biblioteka za jednym pstryknięciem palców usuwa losowo 50% naszego kodu. Projekt oczywiście do niczego się już nie nadaje, ale przynajmniej jest porządnie zoptymalizowany 🙂
2 console.oof
Nazwa dobrze mówi o co chodzi. Używasz console.log, ale nie podoba ci się, że w konsoli jest dokładnie to czego się spodziewasz? Ta biblioteka jest dla ciebie!
Nie waże co chcesz wykonsolować, console.oof i tak wykonsoluje coś innego.
3 press-f
Nie lubisz standardowych Errorów? Może to wcale nie powinno być widziane jako błąd? Ta biblioteka zastąpi stare, nudne errory na twoje własne w stylu „To nie błąd, to ficzer: „
4 none
Świat JavaScriptu jest niezwykle dynamiczny. Codziennie powstaje nowy framework. Jak za tym nadążyć? Oto framework, za którym nadążysz na pewno!
„Simple. Elegant. Flexible. Nothing” – opis wystarczająco opisuje framework. Składa się on z NICZEGO. Zawiera jedynie pusty plik. Co ciekawe, w tym tygodniu pobrało go kilkaset osób…
5 is-ten-thousand
Liczby nie są twoją mocną stroną? Nie jesteś pewny czy dana liczba jest równa dziesięć tysięcy?
Nie musisz się więcej zastanawiać. Ta biblioteka sprawdzi to za ciebie!
6 trolld
Gdy aplikacja działa zbyt dobrze. Gdy nic się nie psuje. Gdy jest podejrzanie płynna. Wtedy z pomocą przychodzi trolld, który wyrzuci losowy błąd i przerwie działanie twojej aplikacji.
Błąd nie dość, że losowy to niemożliwy do wyłapania a sama wiadomość błędu potrafi zmrozić krew w żyłach.
7 is-odd
Wracamy do liczb. Jeśli domyślne sprawdzanie, czy liczba jest parzysta czy nie, stanowi dla ciebie zbyt duży problem to rzuć okiem na is-odd.
Biblioteka sprawdza, czy liczba jest parzysta. Co ciekawe korzysta z niej naprawdę sporo osób. Cała biblioteka sprowadza się do kilku znaków: x%2==1
8 true
Nie jesteś pewien czy true
jest napewno true
? W takim razie pobierz bibliotekę true
, z którą możesz porównać swoje true
i sprawdzić, czy oba true są takie same… 🙂
9 if
Jeśli standardowy, klamrowy zapis if,else jest dla ciebie zbyt czytelny to mam coś ciekawego.
Biblioteka if wprowadza zapis jak przy promisach (IF(condition).Then(condition)
), żeby czytanie kodu nie było zbyt proste!
10 ComcastifyJS
Ostatnia biblioteka co prawda nie jest na npm, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie dodać jej do listy.
Zaprowadź użytkownika z powrotem do lat 90tych i pokaż mu jak powinny się wczytywać zdjęcia… czyli powoli. Comcastify spowalnia wczytywanie zdjęć na froncie, tak że na pojedyncze zdjęcie należy czekać kilkanaście sekund.
Co z bibliotekami, których warto używać?
Zamiast skupiać się na złych bibliotekach, lepiej poznać te dobre.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, które paczki warto stosować, oraz jak w ogóle pracować z Nodem – zapraszam Cię na mój nowy kurs „Node – kurs kompletny„