TworcaStron.pl TworcaStron.pl React - kurs kompletny Poznaj najpopularniejszą bibliotekę javascript czyli React. Hooki, routing, formularze, komponenty i wiele więcej. 4.9 168
3.0 Dlaczego 3, a nie 5? Ogólnie początek kursu super i podstawy są całkiem dobrze wyjaśnione - tutaj mega plus dla autora! Jednak im dalej, tym gorzej. Gorzej dlatego, że autor zaczyna tłumaczyć i pisać kod bardzo chaotycznie. Dodatkowo w kursie nie ma zadań testujących dla kursanta, aby mógł sprawdzić wiedzę zdobytą w poprzednich modułach. Wszystko jest tłumaczone na tej samej aplikacji, która z czasem staje się mocno zagmatwana. Np. zaawansowane hooki można by tłumaczyć na zupełnie innych przykładach. Czasem wydaje mi się, że darmowe materiały na YT tego autora są lepsze niż sam kurs. Podsumowując, początek extra, ale później musiałam przenieść się do innego kursu i materiałów, aby dobrze zrozumieć bardziej zaawansowane tematy.
4.0 Spoko kursik, można się dużo dowiedzieć. Po odbyciu kursu zdecydowanie można zacząć kodzić samemu :) Do tego przydałby się np. osobny kursik o Nade.js :p
4.0
4.0 Na pewno brakuje zadań do samodzielnego wykonania. Jeśli o mnie chodzi, to takie rzeczy najbardziej mnie interesują w kursach. Lubię widzieć postępy i gdy widzę, że dostaję małe zadanie do zrobienia i robię je bez patrzenia z powrotem do filmu lub w internet, to wzrasta mi motywacja do dalszej nauki.
4.0 Kurs jest dobrym wstępem do React, ale na dzień pisania tej recenzji 04.09.2022. Rozdział o rutingu jest mocno nieaktualny, ponieważ biblioteka React Router Dom mocno się zmieniła między wersją 5, omawianą w kursie a aktualnie najnowsza (wersja 6). Dlatego 4, a nie 5 gwiazdek. Poza tym kurs mimo swojej długości pozostaje ciekawy. Co jest znaczącym atutem przy nauce i łatwiej się jest po prostu zabierać za kolejne lekcje.
4.0
4.0
4.0 Kurs naprawdę dobry, dużo wnosi i na pewno będę w najbliższej przyszłości wracał by poprzypominać sobie jak dane rzeczy działają. Podział na moduły to naprawdę świetna decyzja (o wiele łatwiej się siada do kilku minutowych filmów niż do 2 godzinnej sesji), jednak nie jest to kurs idealny, dlatego ocena na cztery gwiazdki. Głównie przez to że w bardziej zaawansowanych modułach było dużo skakania po kodzie i robiło się chaotycznie. Ale ostatecznie jestem zadowolony z zakupu i naprawdę nie żałuje, bo dużo z niego wyniosłem.
4.0 Cześć, przeszedłem już parę kursów m.in od Samuraja. Różnica między Twoimi kursami a Samuraja jest taka, iż Samuraj tłumaczy ale także kładzie nacisk na podstawy (czyli tłumaczy nie raz co z czego się wzięło). Także na co pragnąłbym zwrócić uwagę, czasami próbuję Cię wyprzedzić tzn. zrobic to o czym na początku mówisz każdej lekcji tam gdzie coć jest do zaktualizowania. Brakuje mi tutaj czegoś takiego że np. powiesz na poczatku lekcji "Sluchajcie będzie robić to i to, i to pokazujesz a następnie to robisz". W ten sposób osoby bardziej "zaawansowane" mówią sobie, okey, pokazał o co chodzi, sprobuje najpierw sam zrobic a później obejrze lekcje - zwróć uwagę ze w ten sposób przynamnije w wiekszosci robi Samuraj. Przepraszam ze tak porownuje, ale powiem Ci szczerze, ze gdybym nie przeszedl najpierw starszego kursu React od Samuraja, przy Twim kursie naprawde duzo bym musial siedziec i sie "domyslac" co z czego itd.
4.0 Kurs byłby dużo lepszy gdyby do każdej lekcji były dostępne materiały.
4.5 Kurs treściwy. Mimo że z Reacta już coś tam umiem, to jest kilka rzeczy, o których się dowiedziałem. Dodałbym jeszcze kilka słów o wzorcu Render Props. Odejmuje pół gwiazdki za częste literówki, które często bywały irytujące i potrafiły mnie "zbić z tropu".
4.5
4.5
4.5
4.5
4.5
4.5
4.5
4.5
4.5 Minusy: - React Router w nowej wersji - Za szybko w pewnych momentach, skakanie między okienkami - Nie do końca działał mi firebase jak w kursie Plusy: Jak na pierwszy kontakt dla mnie z tą technologią dużo wiedzy wyniosłem z mechanizmów działania Reacta + doświadczenia autora, ogólnie kurs na plus. Pozdrawiam
4.5
4.5
4.5 Bardzo dobry kurs prowadzący krok po kroku w tajniki Reacta. Super podpowiedzi z jakich bibliotek korzystać i jakich serwisów zewnętrznych można użyć. Brakuje notatek do odcinków by móc szybko odświeżyć wiedzę z danej partii materiału po jakimś czasie oraz aktualizacji do najnowszej wersji Reacta i React-Router.
4.5
4.5 Kurs fajnie poprowadzony.
4.5
4.5
4.5 fajny kurs, ale bardzo mi brakuje kodu po kazdym odcinku :(
4.5 Bardzo dobry kurs. Jak już wiele osób zauważyło jest to chyba najlepszy kurs Reacta po polsku. POLECAM wszystkim zaczynającym przygodę z tą biblioteką.
4.5
5.0 Kurs prowadzony na luzie, spontanicznie, żywo i płynnie. Dostajemy ogrom wiedzy, sami nie wiedząc na koniec, kiedy i jak to wszystko udało się ogarnąć. Jeśli ktoś zna kanał Autora, nie trzeba tego kursu reklamować: jest tak samo, tylko lepiej.
5.0
5.0
5.0 Jest to zdecydowanie jeden z lepszych jeśli nie najlepszy kurs Reacta. Kurs posiada bardzo wysoki poziom merytoryczny podany jednak w sposób jasny i czytelny. I chociaż materiał jest bardzo obszerny to ścieżka po której prowadzi autor jest bardzo usystematyzowana, a narracja prowadzi konsekwentnie i rzeczowo, autor nie pomija tematów takich jak komponenty klasowe (i świetnie wyjaśnia dlaczego z nich nie rezygnować!) czy tworzenie własnych hooków. Adam tłumacząc wszystko od początku do końca teorię podaje jedynie w zakresie wymaganym do rozwiązania danego problemu bądź zrozumienia jak dany fragmentu kodu działa. Zdecydowanie nie ucieka w niepotrzebne wywody teoretyczne (które potrafią być zmorą takich kursów!). Ten kurs uczy Reacta i reactowego podejścia. Bardzo praktyczne podejście do tematu ponieważ autor jest praktykiem i w dodatku umie przekazać pragmatyczne podejście do programowania. Uzupełnieniem tego świetnego kursu jest to, że autor trzyma porządek w kodzie, na lewo i prawo stosuje dobre praktyki programistyczne, a uczestnik przy okazji nauki Reacta nabywa te umiejętności szlifując także znajomość Java Scriptu. Zdecydowanie polecam!
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Bardzo fajny, rzeczowy kurs. Przedstawia wiele dróg rozwiązania jednego problemu, co daje elastyczność w nauce. Wcześniej ani później nie skorzystałem z innego kursu. Ten absolutnie mi wystarczył do napisania dużej aplikacji Reactowej wraz z backendem, która posłuży jako praca obronna na studiach. Dzięki i pozdrawiam!
5.0 Dzięki za ten kurs, to była olbrzymia dawka informacji i pokazałeś takie życiowe podejście do tworzenia aplikacji. Wszystkie błędy i ich rozwiązania, miejsca w aplikacji, gdzie mówisz, że można zrobić to inaczej, na inne sposoby. Jeszcze raz Wielkie Dzięki za kurs i oczywiście Twoją działalność na YT.
5.0
5.0 Świetny kurs!
5.0
5.0
5.0 Kurs jest dość intensywny, wymaga skupienia i uwagi gdyż tempo jest szybkie i może coś umknąć, szczególnie wtedy, gdy ktoś nie jest biegły w javascript tak jak ja :) Oceniam na max!
5.0 Według mnie super kurs, przepełniony wiedzą, często wykraczającą poza Reacta. Dużo dobrych praktyk i możliwość zobaczenia jak od początku do końca wygląda tworzenie całkiem rozbudowanego projektu. Na pewno będę jeszcze wracać do wielu odcinków. Jedyne czego mi zabrakło to część z nieco mniej skomplikowanymi ćwiczeniami praktycznymi, żeby utrwalić wiedzę przed przejściem do budowy strony. Ale ogólnie mocno polecam ten kurs i dziękuję Autorowi!
5.0 Witam, oglądałem już trochę kursów na temat Reacta i mogę śmiało stwierdzić że ten jest najlepszym kursem jaki widziałem. W kursie są poruszane najnowsze i najważniejsze zagadnienia z Reacta. Kurs także pokazuje o czym wiele osób zapomina, a co jest bardzo ważne żeby refaktoryzować swój kod. Fajnie by było zobaczyć też taki kurs, który porusza tematykę security w aplikacjach internetowych. Pozdrawiam
5.0 Kurs jest ciekawy, dobrze i jasno wytłumaczone zagadnienia.
5.0
5.0 Jeden z najlepszych kursów jakie przeszedłem.
5.0 Super, polecam dowiesz się dużo pomocnych rzeczy przy tworzeniu frontu
5.0
5.0 Jeszcze co prawda nie skończyłem, ale kurs jest bardzo przydatny i daje wiele frajdy z poznawania reacta
5.0
5.0 Obejrzałem w całości i jak dla mnie świetnie przygotowany materiał i znakomicie przedstawiony przez Adama. Fajny pomysł wybrał na aplikację z tymi hotelami, ponieważ chciałbym się przekwalifikować i dałem sobie rok na naukę, a między innymi szukałem materiałów takich, które pozwolą mi zbudować portfolio i ta aplikacja jest jedną z nich tym bardziej, że jeszcze można ją dopracować i dzięki temu zdobyć atuty na rozmowie kwalifikacyjnej. Wciągnął mnie react choć jest jeszcze dla mnie trudny, jak mam przykład potrafię przełożyć, jak nie to są błędy, jednakże ten kurs wiele rzeczy mi poukładał, wyjaśnił i czuję się pewniej. Pamiętam jak myślałem nad czymś co mi nie wychodziło jak w kursie i wstawałem w nocy odpalałem i próbowałem znaleźć przyczynę, albo z samego rana, a jak wyszło satysfakcja jest nieziemska. Wymyśliłem swoją aplikację, z którą jeszcze się nie spotkałem i spróbuję ją zrobić dodatkowo używając wiedzy z tego kursu, myślę że się uda. Dziękuję Adamie za ten profesjonalny kurs, oczywiście wykupiłem też Twój kurs Node.js, jednakże za jakiś czas go z satysfakcją przerobię :-)
5.0
5.0 Super kurs! Argumentując ten entuzjazm: -Fajnie jest pokazana struktura pliku, z która możemy spotkać się w momencie podjęcia pracy oraz także ułatwienie jak możemy dzielić nasze pliki/foldery aby były zrozumiale i z głowa poukładane . -wdrażanie nowych funkcjonalności nad projektem(który jest cały czas rozwijany), co skutkuje dokładnym zobrazowaniem jak dane funkcjonalności maja odzwierciedlenie w kodzie. A nie tylko pokazanie danej funkcjonalności bez żadnego kontekstu gdzie, kiedy ją użyć... -dużo dobrych praktyk pisania kodu -Mimo ze autor kursu powtarza ze komponenty clasowe już nie są stosowane, to jednak tak ich uczy w razie gdybyśmy mieli kiedyś styczność z kodem, któryś kiedy został napisany, jak były używane. Uważam ze kurs jest warty swoich pieniędzy i spędzonego czasu przy nim.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 z zasady nie daję nigdzie 5/5 - bo przecież zawsze można coś poprawić, ulepszyć. No więc tutaj nie wiem czy na siłę byłabym w stanie się czegoś przyczepić - wszystkie zagadnienia tłumaczone tak, że nagle wydają się być oczywistością (i tutaj odnoszę się też do wspaniałej serii filmików na YT), kurs podzielony na dość krótkie odcinki (łatwe w dawkowaniu, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na długą sesję), możliwość zadawania dodatkowych pytań w komentarzach (pytań, na które Autor odpowiada!) - jestem zachwycona. Gdybym naprawdę potrzebowała znaleźć coś do poprawy to może opcja ukrycia listy rozwijalnej (podczas oglądania dzieliłam sobie ekran na pół i lista trochę kradła miejsce). Ale byłoby niesprawiedliwością twierdzić że jakkolwiek ujmuje to merytoryce :)
5.0 Powiem tyle, brawo i jeszcze raz brawo! Tak mi się spodobał kurs, że zmieniłem zawód z automatyka - robotyka na frontend developera :D. Myślę, że przedstawiono wszystkie podstawy i na ich podstawie spokojnie nauczyłem się tworzyć pełną aplikację od zera. Ale chętnie bym jeszcze zobaczył wydanie rozszerzone, o np. rozbudowanie: Reduxa o slice, thunk; rozszerzony moduł unit testów, jak mockować reactowe biblioteki; może jakieś serwisy (multitasking) np. web worker dla React; i inne. Tak by móc uczyć się od razu na "głębokiej wodzie". Może Twórca Stron mógłby rozważyć kurs na poziom zaawansowany React'a? ;)
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Pełna profeska !!! :)
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Trafiłem na ten kurs z kanału YT i bardzo sobię chwalę, zwłaszcza w porównaniu do innego kursu i wyjaśniania tam hooków. Ponadto forma pisania jednej apki i systematyczne jej rozwijanie tak aby przekazać wiedzę wydaje mi się odpowiedniejsza niż kilka małych projektów. No i co nie bez znaczenia ważna jest ummiejętność przekazywania wiedzy i to również otrzymujemy. Polecam jak najbardziej.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Dobrze wytłumaczone, zrozumiałym językiem. Myślę, że nawet mniej zaawansowani w czystego JSa dadzą sobie radę.
5.0
5.0 Kurs rewelacyjny, ma chłopak talent do przekazywania wiedzy, najbardziej skomplikowane kwestie tłumaczy w przystępny sposób.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Kurs zawiera dużo wiedzy przekazywanej w sposób zrozumiały.Polecam.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Świetny kurs ! Polecam każdemu :)
5.0
5.0
5.0
5.0 Kurs oceniam wysoko ze względu na pokazanie dobrych praktyk i zagłębienie się w krótkim czasie w tematykę Reacta. Wiem że nie jest to tematyką kursu, ale według mnie za mało czasu zostało poświęcone na testy. Wydaje mi się że w tematykę testów można było wprowadzić trochę wcześniej aby też trochę lepiej omówić te testy. Jak dla mnie mocki są oczywiste, ale dla kogoś początkującego niestety może to być trudne do zrozumienia. Myślę że godzina na testy byłaby odpowiednia włącznie z głębszym omówieniem frameworka testowego Reacta. Brakuje jednak aktualizacji do wersji v6, ale rozumiem że w większości filmików trzeba przerobić od 0. Z pewnością polecę ten kurs. Mam pewną prośbę jak wyjdzie wersja 7 Reacta, proszę zaaktualizuj treść, gdyż w bardzo klarowny sposób tłumaczysz i do takiego prostego Kowalskiego jesteś w stanie przemówić. Jako że jestem backendowcem trochę związanym z devopsem i nie lubię JS, to muszę przyznać że przekonałeś mnie do Reacta. PS Ogólnie byłem mile zaskoczony, że mimo wszystko w kursie było coś o backendzie co prawda w mniejszym stopniu ale jednak coś :)
5.0 Po kolei. Plusy: Kurs uważam, za bardzo dobry! Największym plusem jest tutaj ilość wiedzy. Jestem w szoku jak dużo się nauczyłem i dowiedziałem. Rewelacja! Bardzo duża ilość merytorycznych informacji, które na pewno wykorzystam. Minusy: Czasami - tak jak niektórzy pisali - zbyt częste skakanie po kodzie (dział 'Formularze' szczególnie), przez co ciężko było pisać równocześnie z Panem:) Niektóre kwestie opisane bardzo dokładnie - np. na samym początku opis metody .map, a z drugiej strone niektóre kwestie mam wrażenie zbyt ogólnikowo i zbyt szybko (np.na początku propsy) , przez co osobiście musiałem albo oglądać niektóre rzeczy kilka/kilkanascie razy, albo mocno wspomagać się internetem :) Czasami też bałagan, poprawianie błędów w aplikacji w trakcie, na szybko Sugestie co do kursu: Na pewno nie robiłbym niektórych komponentów klasowych, a niektórych funkcyjnych i potem przeprawiał na funkcyjne, bo dla mnie osobiście narobiło to sporo chaosu. Myślę, że lepszym wyjściem byłoby pisanie na funkcyjnych, a robienie ewentualnie oddzielnych odcinków z klasowymi - trochę za dużo informacji to jest na raz jeśli się łączy te dwa sposoby :) Wielka szkoda, że nie było zadań, jednakże rozumiem, że kurs miał mieć określoną długość :) Niemniej jednak byłby to ogromny plus moim zdaniem! Sugestie co do odtwarzacza: 1.Przez moment na samym początku zanim włączy się odcinek nie pojawia się długość odcinka, tylko "NaN" :) 2.Nie wiem, czy to zależy od przeglądarki/odtwarzacza, ale nie można użyć "ctrl+f" żeby sobie wyszukać jakiś odcinek lub do niego wrócić, ponieważ powiększa ekran:P Podsumowując: Kurs rewelacyjny pod względem merytorycznym, jednakże trochę chaotyczny miejscami. Na pewno będę jednak polecał znajomym, bo najlepszy polski kurs, jaki oglądałem. Doceniam też darmowe filmy na YT, bo naprawdę wiele z nich wyniosłem. Chciałem też podziękować za bardzo szybkie udzielanie odpowiedzi przy zadawaniu pytań - bardzo doceniam podejście do tematu. Czy będą kursy z GIT i Typescript? Na pewno zakupię! Ocena zasłużona 5/5! Pozdrawiam i dziękuję za kurs!
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Jeżeli ktoś zastanawia się nad kursem Reacta, to mogę powiedzieć, że na Polskim rynku właśnie ten wydaje mnie się najlepszy jeśli chodzi o merytorykę i sposób przedstawiania informacji. Do mnie dotarło w 100%, teraz czas na to by zacząć robić własne projekty.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Cieszę się że Youtube polecił mi Twój kanał dzięki czemu zdobyłem ogrom wiedzy i mogłem nauczyć Reacta. Świetny kurs oraz ukazanie funkcjonalności frameworka na konkretnych przykładach z których w większości się spotkamy podczas budowania własnej aplikacji. Całość jest krótko i przejrzyście wytłumaczona, a sam autor potrafi zainteresować oglądającego. Polecam serdecznie każdemu! ;)
5.0
5.0
5.0
5.0 Znalazłem tu to, czego szukałem, czego nie ma nawet na bardzo dobrze reklamowanych, kilkumiesięcznych kursach React i JS.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Bardzo fajny kurs coś, czego szukałem. Wszystko bardzo dobrze wyjaśnione :D
5.0
5.0
5.0 Bardzo dobry kurs, prowadzony w taki sposób, że nagle z poziomu zerowej wiedzy, odnajdujemy się w momencie, kiedy posiadamy już bardzo dużą wiedzę. Polecam :D
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 spoko kurs, polem każdemu kto się chce nauczyć visual react code master opium
5.0 Profesjonalne wykonanie. Wytłumaczone wszystko dokładnie, czasami jednak zbyt szybkie przechodzenie pomiędzy slajdami. Polecam kurs jak najbardziej. Autor bardzo szybko odpowiada na zapytania, co jest ogromnym plusem. gdyby było możliwe sześć gwiadek dałbym sześć.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 jest super
5.0 Jako 33- letni laik, który napisał pierwszą linijkę kodu pół roku temu, stwierdzam, że sposób przekazywania treści przez autora bardzo mi odpowiada. Pracuje na 1,5 etatu i robiąc kurs po godzinach zajęło mi to 3 miesiące, wyliczyłem, że 10 minut kursu robię ,,ze zrozumieniem'' jakieś dwie godziny więc całość zajęła mi około 200 godzin. Zdecydowanie nie był to czas stracony. W ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości zrobię swój własny projekt lub kilka i zaczynam kurs node.js. Uszanowanie.
5.0 Kurs oceniam bardzo pozytywnie, fajnie że robione na przykładach, choć czasem przydałoby się dłużej wytłumaczyć jakieś zagadnienie by lepiej to zrozumieć, ale zawsze można sobie doczytać to w internecie, na tym polega praca programisty też :) Kurs warty swojej ceny, fajnie prowadzony i daje dobry początek na dalszą naukę reacta
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Najlepszy kurs React w polskiej wersji
5.0
5.0 Kurs godny polecenia:)
5.0
5.0 Bardzo dobry kurs. Zdecydowanie polecam.
5.0 Kurs świetny.
5.0
5.0
5.0
5.0
 1. Kursy
 2. React - kurs kompletny

React - kurs kompletny

148 lekcji
Czas: 16 godz. 30 min
Średnia ocen: 4.9/5
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej
Materiały do pobrania
Certyfikat ukończenia

Cena z kodem rabatowym:

199 zł 179 zł

Weź udział

Cena z kodem rabatowym:

199 zł 179 zł

Weź udział

Aktualizacja 08.07.2022 - zawiera dodatkowy moduł o wersji Reacta - v18!
Kurs jest oparty na CRA (create-react-app). Nie zawiera Next.js.

Jak pisać aplikacje w React.js i trzymać się dobrych praktyk?Chcesz zostać frontend lub fullstack developerem? Znasz podstawy JavaScriptu i chcesz rozwinąć swoje możliwości, a może chcesz zwiększyć swoje kwalifikacje i podnieść zarobki? Obecnie rynek jest pełen ogłoszeń dla deweloperów Reacta, w których...


widełki rozciągają się od kilku do kilkunasty tysięcy miesięcznie.


Nie ma się co dziwić. React jest obecnie najpopularniejszą biblioteką JavaScript. Stoi za nią potężna firma, jaką jest Facebook, dzięki czemu mamy pewność, że nie zniknie z dnia na dzień jak wiele innych bibliotek, ale będzie z nami jeszcze przez długi czas.

Częsty problem programistów frontend z którym sam się borykałem jest następujący:


Jak pisać aplikacje, które są łatwe w utrzymaniu i rozwoju?


Jeśli jesteś już w branży to na pewno znasz ten problem... Projekt się rozpoczyna, jest fajnie, wybierasz technologie i wszystko idzie gładko. Masz chęć i zapał do pracy.

Do czasu... Po pół roku projekt tak się rozrósł, że nie wiesz co jest gdzie. Ilość plików się mnoży, a Ty więcej czasu spędzasz nad rozkminianiem co i jak, niż nad samym kodowaniem. W każdym razie w tym miejscu pojawia się React, który...


pozwala pisał aplikacje modułowo, zachowując ład i porządek.


Oczywiście trzeba jeszcze wiedzieć jak to robić. Jak układać strukturę katalogów, jak nazywać pliki, jak planować projekt. Tego wszystkie dowiesz się w tym kursie. 


"Ale czy to jest dla mnie jeśli jeszcze nie jestem programistą? 🤔" 


Pamiętam moją ostatnią pracę przed IT. Lubiłem programować, uczyłem się sam jednak wciąż byłem poza branżą myśląc, że to jeszcze nie czas.

Do pracy chodziłem niechętnie, na siłę. Uczyłem się po godzinach jednak nie wiedziałem czy poradziłbym sobie w pracy jako programista. Dlatego w tym kursie, pokazuję od absolutnych podstaw jak tworzyć aplikacje w React.js tak jak się to robi w realnej pracy. Jeśli przerobisz uważnie cały kurs i przyswoich z niego całą wiedzę, uważam że możesz spokojnie starać się o stanowisko młodszego programisty. 

Baa! Wiedza z tego kursu często wykracza nawet ponad widzę middle developerów.  Pamiętaj, że...


branża IT nie lubi stagnacji!


To znaczy, że należy się rozwijać zamiast trwać przy starych technologiach. Nie pozwól, aby niechęć do nowego powstrzymała Cię przed rozwojem. Bądź o krok przed innymi. Jeśli pracujesz lub chcesz pracować jako frontend developer


na 90% prędzej czy później będziesz pracował z Reactem. 


Gdybym już się znalazł w tej sytuacji, to osobiście wolałbym być o krok przed innymi znając Reacta. Dlatego nie odkładaj decyzji na później i zacznij już teraz!


Kim jestem?

Nazywam się Adam Hałasa i swoje pierwsze strony pisałem w 2010 roku. Prowadzę blog oraz kanał na YouTubie dla programistów TworcaStron.pl.

 • Fullstack developer - pracuję jako programista tworząc aplikacje dla polskich i zagranicznych firm.
 • Autor kursów - tworzę kursy online dla programistów, które możesz znaleźć również na tej stronie oraz na YouTubie


Zresztą nie musisz ufać mi, zaufaj opinii kursantów, którzy ten kurs już przerobili 🔥:


Więcej opinii w sekcji "Opinie".


Zobacz kilka odcinków z kursu:

1.1 Intro

1.6 Historia Reacta

2.1 React v17 vs v18

2.8 Listy i pętle

7.10 HOC - zmiana logiki

11.13 Dodanie hotelu

Dla kogo nie jest ten kurs?

Jeśli nie znasz w ogóle JavaScriptu oraz HTML/CSS to ten kurs nie jest dla Ciebie. Wróć tutaj za jakiś czas :)


React - kurs kompletny

Poznaj Reacta w jego wersji 17 i 18 (obecnie najnowsza wersja to 18). Nieważne czy pracowałeś z Reactem czy to Twój początek. Kurs kompleksowo omawia wszystkie zagadnienia od podstaw po rzeczy zaawansowane.


Kurs składa się z ponad 130 lekcji i zawiera ponad 16 godzin materiału. Prowadzony tak, aby stopniowo wdrażać w świat najpopularniejszej biblioteki JavaScript.

Kurs ten kosztuje mniej niż jeden dzień pracy programisty React.js. Jest to cena jednorazowego wyjścia do klubu, dobrej kolacji lub nowej bluzy. W zamian dostajesz wiedzę, która pozwoli Ci pisać aplikacje frontendowe i podniesie Twoje kwalifikacje na rynku pracy. Wybór należ do Ciebie.

Czy ten kurs jest dla mnie?

 • chcesz zacząć pracować jako programista frontend lub React developer?
 • znasz JavaScript i chcesz dalej rozwijać się we frontendzie?
 • chcesz nauczyć się najpopularniejszej biblioteki JS?
 • podnieść swoje kwalifikacje i być bardziej konkurencyjny na rynku pracy?
 • chcesz pisać dobry kod i wiedzieć jak tworzyć strukturę projektu?
 • chcesz otworzyć sobie dalszą drogę rozwoju (znajomość Reacta jest wymagana przed wejściem do React Native, czyli narzędzia do tworzenia aplikacji mobilnych w JSie)?
 • miałeś styczność z Reactem i teraz chcesz go poznać lepiej lub usystematyzować swoją wiedzę?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, chociaż na jedno pytanie to ten kurs jest dla Ciebie!

Zawartość kursu:

 • czym jest React, historia, porównanie, zastosowanie
 • komponenty klasowe i funkcyjne
 • zarządzanie stanem aplikacji
 • rejestracja, logowanie, autentykacja
 • stylowanie aplikacji
 • zapisywanie i odczytywanie danych z bazy danych
 • łączenie z backendem
 • hooki, pisanie własnych hooków
 • tworzenie i walidacja formularzy
 • routing - strony, podstrony, zarządzanie ruchem
 • testowanie i debugowanie aplikacji
 • redux
 • deploy, wysyłanie plików na hosting
 • ... i wiele więcej

Gratis:

Do kursu gratisowo otrzymasz ściągi PDF z ważniejszymi elementami Reacta. Dodatkowo co kilka odcinków możesz pobrać aktualny kod , tak abyś mógł zacząć w dowolnym momencie!


Nic nie ryzykujesz, daję Ci gwarancję satysfakcji!

Każdy może wystawić opinie pod moimi kursami, nigdy żadnej nie usunąłem. Dlatego jestem pewny jakości moich kursów. Jak bardzo?
Na tyle, że jeśli kurs Ci się nie spodoba zwrócę Ci wszystkie pieniądze!

Wystarczy, że w ciągu 30 dni napiszesz, że kurs Ci się nie podoba a ja zwrócę Ci wszystko co do grosza. Nawet bez podawania przyczyny. Nic nie ryzykujesz!

Dzięki tej gwarancji nie musisz odkładać decyzji na później. Możesz zainwestować w swój rozwój już teraz, a jeśli z jakiegokolwiek powodu kurs nie przypadnie Ci do gustu, wrócisz do stanu początkowego :) 

Pamiętaj, że rynek IT nie lubi stagnacji. Każdy dzień zwłoki to dzień w plecy. Nie zostawaj w tyle. Jeśli skorzystasz z oferty właśnie teraz, już za tydzien lub dwa będziesz pisał aplikacje w React.js. Dodatkowo cena kursu może się z czasem zwiększyć. 


FAQ


Czy można zmieniać prędkość wideo?

Tak, plejer wideo pozwala na oglądanie w tempie od 0.8 do x2. Możesz więc przerobić ten kurs znacznie szybciej.

Czy po kursie będę potrafił pisać aplikacje i strony w React.js?

Tak, zdecydowanie!

Czy kurs zawiera pliki do pobrania?

Tak, co kilka odcinków jest do pobrania aktualny kod. 

Czy mogę zadawać pytania autorowi kursów?

Tak. Pod każdym odcinkiem można zadać pytanie. Może odpowiedzieć inny kursant, ale ja również zawsze odpowiadam. Możesz do mnie pisać na adres email.

Czy kurs zawiera jeden duży projekt czy kilka małych?

Kurs zawiera jeden duży projekt. Jest tak, ponieważ specyfika kursu wygląda tak, że każdy moduł wynika z poprzedniego. Dlatego potrzebna jest znajomość całego kodu, który z czasem jest coraz większy. W przypadku małych projektów, kursant dostawałby pod koniec dużo nowego kodu i zamiast skupiać się na Reakcie, spędzałby masę czasu na zrozumienie nowego kodu. 

Czy przed kursem muszę posiadać wiedzę na temat Reacta? 

Nie! Kurs jest od podstaw po rzeczy zaawansowane. Wyjaśniam czym jest React, po co powstał i jak działa. Jedyne wymaganie to podstawowa znajomość JavaScript i HTML. Dlatego kurs jest dobry zarówno dla osób początkujących jak i dla tych, którzy mają już trochę doświadczenia.

Czy będę potrafił stworzony projekt umieścić w internecie?

Tak. Pokazuję jak wgrać pliki na hosting Firebase i co należy wcześniej zrobić.

Czy nauczę się dobry zasad pisania kodu?

Tak. Kurs jest prowadzony tak, aby trzymać się dobry zasad pisania kodu, nazywania plików oraz tworzenia struktury folderów.

Czy warto się uczyć Reacta 17/18?

Specjalny odcinek z wyjaśnieniem na YT: https://www.youtube.com/watch?v=XaREQxIxd20

Średnia ocena kursantów (ocen: 168)

4.9

Rafał J.

5.0
"Kurs prowadzony na luzie, spontanicznie, żywo i płynnie. Dostajemy ogrom wiedzy, sami nie wiedząc na koniec, kiedy i jak to wszystko udało się ogarnąć. Jeśli ktoś zna kanał Autora, nie trzeba tego kursu reklamować: jest tak samo, tylko lepiej."

Piotr S.

5.0

kochanpl k.

5.0

Michał F.

5.0
"Jest to zdecydowanie jeden z lepszych jeśli nie najlepszy kurs Reacta. Kurs posiada bardzo wysoki poziom merytoryczny podany jednak w sposób jasny i czytelny. I chociaż materiał jest bardzo obszerny to ścieżka po której prowadzi autor jest bardzo usystematyzowana, a narracja prowadzi konsekwentnie i rzeczowo, autor nie pomija tematów takich jak komponenty klasowe (i świetnie wyjaśnia dlaczego z nich nie rezygnować!) czy tworzenie własnych hooków. Adam tłumacząc wszystko od początku do końca teorię podaje jedynie w zakresie wymaganym do rozwiązania danego problemu bądź zrozumienia jak dany fragmentu kodu działa. Zdecydowanie nie ucieka w niepotrzebne wywody teoretyczne (które potrafią być zmorą takich kursów!). Ten kurs uczy Reacta i reactowego podejścia. Bardzo praktyczne podejście do tematu ponieważ autor jest praktykiem i w dodatku umie przekazać pragmatyczne podejście do programowania. Uzupełnieniem tego świetnego kursu jest to, że autor trzyma porządek w kodzie, na lewo i prawo stosuje dobre praktyki programistyczne, a uczestnik przy okazji nauki Reacta nabywa te umiejętności szlifując także znajomość Java Scriptu. Zdecydowanie polecam!"

Michał C.

4.5
"Kurs treściwy. Mimo że z Reacta już coś tam umiem, to jest kilka rzeczy, o których się dowiedziałem. Dodałbym jeszcze kilka słów o wzorcu Render Props. Odejmuje pół gwiazdki za częste literówki, które często bywały irytujące i potrafiły mnie "zbić z tropu"."

Robert M.

5.0

Maciej G.

5.0

Malgorzata W.

5.0

0b11001010 0.

5.0

Miroslaw M.

4.5

Michał R.

5.0

Kamil K.

5.0

Andrzej P.

5.0

Rafał K.

5.0

5.0
"Bardzo fajny, rzeczowy kurs. Przedstawia wiele dróg rozwiązania jednego problemu, co daje elastyczność w nauce. Wcześniej ani później nie skorzystałem z innego kursu. Ten absolutnie mi wystarczył do napisania dużej aplikacji Reactowej wraz z backendem, która posłuży jako praca obronna na studiach. Dzięki i pozdrawiam!"

Ad P.

4.5

Patryk G.

5.0
"Dzięki za ten kurs, to była olbrzymia dawka informacji i pokazałeś takie życiowe podejście do tworzenia aplikacji. Wszystkie błędy i ich rozwiązania, miejsca w aplikacji, gdzie mówisz, że można zrobić to inaczej, na inne sposoby. Jeszcze raz Wielkie Dzięki za kurs i oczywiście Twoją działalność na YT."

Mateusz K.

5.0

Marcin F.

5.0
"Świetny kurs!"

Przemek S.

5.0

Maciej R.

5.0

Robert N.

5.0
"Kurs jest dość intensywny, wymaga skupienia i uwagi gdyż tempo jest szybkie i może coś umknąć, szczególnie wtedy, gdy ktoś nie jest biegły w javascript tak jak ja :) Oceniam na max!"

Agnieszka P.

5.0
"Według mnie super kurs, przepełniony wiedzą, często wykraczającą poza Reacta. Dużo dobrych praktyk i możliwość zobaczenia jak od początku do końca wygląda tworzenie całkiem rozbudowanego projektu. Na pewno będę jeszcze wracać do wielu odcinków. Jedyne czego mi zabrakło to część z nieco mniej skomplikowanymi ćwiczeniami praktycznymi, żeby utrwalić wiedzę przed przejściem do budowy strony. Ale ogólnie mocno polecam ten kurs i dziękuję Autorowi!"

Adrian O.

5.0
"Witam, oglądałem już trochę kursów na temat Reacta i mogę śmiało stwierdzić że ten jest najlepszym kursem jaki widziałem. W kursie są poruszane najnowsze i najważniejsze zagadnienia z Reacta. Kurs także pokazuje o czym wiele osób zapomina, a co jest bardzo ważne żeby refaktoryzować swój kod. Fajnie by było zobaczyć też taki kurs, który porusza tematykę security w aplikacjach internetowych. Pozdrawiam"

Artur G.

5.0
"Kurs jest ciekawy, dobrze i jasno wytłumaczone zagadnienia."

Michał L.

5.0

Łukasz R.

4.0
"Spoko kursik, można się dużo dowiedzieć. Po odbyciu kursu zdecydowanie można zacząć kodzić samemu :) Do tego przydałby się np. osobny kursik o Nade.js :p"

5.0
"Jeden z najlepszych kursów jakie przeszedłem."

Mateusz B.

5.0
"Super, polecam dowiesz się dużo pomocnych rzeczy przy tworzeniu frontu"

Kamil J.

5.0

Maksymilian A.

4.5

Marek K.

5.0
"Jeszcze co prawda nie skończyłem, ale kurs jest bardzo przydatny i daje wiele frajdy z poznawania reacta"

Jan S.

5.0

Jacek S.

5.0
"Obejrzałem w całości i jak dla mnie świetnie przygotowany materiał i znakomicie przedstawiony przez Adama. Fajny pomysł wybrał na aplikację z tymi hotelami, ponieważ chciałbym się przekwalifikować i dałem sobie rok na naukę, a między innymi szukałem materiałów takich, które pozwolą mi zbudować portfolio i ta aplikacja jest jedną z nich tym bardziej, że jeszcze można ją dopracować i dzięki temu zdobyć atuty na rozmowie kwalifikacyjnej. Wciągnął mnie react choć jest jeszcze dla mnie trudny, jak mam przykład potrafię przełożyć, jak nie to są błędy, jednakże ten kurs wiele rzeczy mi poukładał, wyjaśnił i czuję się pewniej. Pamiętam jak myślałem nad czymś co mi nie wychodziło jak w kursie i wstawałem w nocy odpalałem i próbowałem znaleźć przyczynę, albo z samego rana, a jak wyszło satysfakcja jest nieziemska. Wymyśliłem swoją aplikację, z którą jeszcze się nie spotkałem i spróbuję ją zrobić dodatkowo używając wiedzy z tego kursu, myślę że się uda. Dziękuję Adamie za ten profesjonalny kurs, oczywiście wykupiłem też Twój kurs Node.js, jednakże za jakiś czas go z satysfakcją przerobię :-)"

Mateusz S.

5.0

Arkadiusz Z.

5.0
"Super kurs! Argumentując ten entuzjazm: -Fajnie jest pokazana struktura pliku, z która możemy spotkać się w momencie podjęcia pracy oraz także ułatwienie jak możemy dzielić nasze pliki/foldery aby były zrozumiale i z głowa poukładane . -wdrażanie nowych funkcjonalności nad projektem(który jest cały czas rozwijany), co skutkuje dokładnym zobrazowaniem jak dane funkcjonalności maja odzwierciedlenie w kodzie. A nie tylko pokazanie danej funkcjonalności bez żadnego kontekstu gdzie, kiedy ją użyć... -dużo dobrych praktyk pisania kodu -Mimo ze autor kursu powtarza ze komponenty clasowe już nie są stosowane, to jednak tak ich uczy w razie gdybyśmy mieli kiedyś styczność z kodem, któryś kiedy został napisany, jak były używane. Uważam ze kurs jest warty swoich pieniędzy i spędzonego czasu przy nim."

Mateusz M.

5.0

5.0

Maksymilian I.

5.0

Tomasz J.

5.0

Agnieszka T.

5.0
"z zasady nie daję nigdzie 5/5 - bo przecież zawsze można coś poprawić, ulepszyć. No więc tutaj nie wiem czy na siłę byłabym w stanie się czegoś przyczepić - wszystkie zagadnienia tłumaczone tak, że nagle wydają się być oczywistością (i tutaj odnoszę się też do wspaniałej serii filmików na YT), kurs podzielony na dość krótkie odcinki (łatwe w dawkowaniu, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na długą sesję), możliwość zadawania dodatkowych pytań w komentarzach (pytań, na które Autor odpowiada!) - jestem zachwycona. Gdybym naprawdę potrzebowała znaleźć coś do poprawy to może opcja ukrycia listy rozwijalnej (podczas oglądania dzieliłam sobie ekran na pół i lista trochę kradła miejsce). Ale byłoby niesprawiedliwością twierdzić że jakkolwiek ujmuje to merytoryce :)"

Oskar S.

5.0
"Powiem tyle, brawo i jeszcze raz brawo! Tak mi się spodobał kurs, że zmieniłem zawód z automatyka - robotyka na frontend developera :D. Myślę, że przedstawiono wszystkie podstawy i na ich podstawie spokojnie nauczyłem się tworzyć pełną aplikację od zera. Ale chętnie bym jeszcze zobaczył wydanie rozszerzone, o np. rozbudowanie: Reduxa o slice, thunk; rozszerzony moduł unit testów, jak mockować reactowe biblioteki; może jakieś serwisy (multitasking) np. web worker dla React; i inne. Tak by móc uczyć się od razu na "głębokiej wodzie". Może Twórca Stron mógłby rozważyć kurs na poziom zaawansowany React'a? ;)"

Katarzyna K.

5.0

Adrian P.

5.0

Piotr Z.

5.0

PIotr C.

5.0

sławek j.

5.0

Paweł C.

5.0

Sławomir K.

4.5

Jakub K.

5.0

Michał B.

5.0

Antoni M.

5.0
"Pełna profeska !!! :)"

Dominika S.

5.0

Szymon S.

5.0

Konrad S.

5.0

Maciej M.

4.5

krzysztof k.

5.0

Paweł Z.

5.0
"Trafiłem na ten kurs z kanału YT i bardzo sobię chwalę, zwłaszcza w porównaniu do innego kursu i wyjaśniania tam hooków. Ponadto forma pisania jednej apki i systematyczne jej rozwijanie tak aby przekazać wiedzę wydaje mi się odpowiedniejsza niż kilka małych projektów. No i co nie bez znaczenia ważna jest ummiejętność przekazywania wiedzy i to również otrzymujemy. Polecam jak najbardziej."

Bartosz M.

5.0

Bartek S.

5.0

Tomasz C.

5.0

Tomasz K.

5.0

Włodek J.

5.0

5.0

Dawid K.

5.0

Lukas P.

4.0

Krystian P.

5.0
"Dobrze wytłumaczone, zrozumiałym językiem. Myślę, że nawet mniej zaawansowani w czystego JSa dadzą sobie radę."

Patryk K.

5.0

Hessuss H.

5.0
"Kurs rewelacyjny, ma chłopak talent do przekazywania wiedzy, najbardziej skomplikowane kwestie tłumaczy w przystępny sposób."

Krzysztof P.

5.0

Agnieszka G.

5.0

Szymon M.

5.0

Karol S.

5.0

Krzysztof K.

5.0
"Kurs zawiera dużo wiedzy przekazywanej w sposób zrozumiały.Polecam."

Kacper R.

5.0

Maciej W.

5.0

Adam W.

5.0

Marek D.

4.5

Michał J.

5.0

Kacper B.

5.0
"Świetny kurs ! Polecam każdemu :)"

5.0

Dawid G.

4.5

Fin L.

5.0

Rafal Z.

5.0

Kamil W.

5.0
"Kurs oceniam wysoko ze względu na pokazanie dobrych praktyk i zagłębienie się w krótkim czasie w tematykę Reacta. Wiem że nie jest to tematyką kursu, ale według mnie za mało czasu zostało poświęcone na testy. Wydaje mi się że w tematykę testów można było wprowadzić trochę wcześniej aby też trochę lepiej omówić te testy. Jak dla mnie mocki są oczywiste, ale dla kogoś początkującego niestety może to być trudne do zrozumienia. Myślę że godzina na testy byłaby odpowiednia włącznie z głębszym omówieniem frameworka testowego Reacta. Brakuje jednak aktualizacji do wersji v6, ale rozumiem że w większości filmików trzeba przerobić od 0. Z pewnością polecę ten kurs. Mam pewną prośbę jak wyjdzie wersja 7 Reacta, proszę zaaktualizuj treść, gdyż w bardzo klarowny sposób tłumaczysz i do takiego prostego Kowalskiego jesteś w stanie przemówić. Jako że jestem backendowcem trochę związanym z devopsem i nie lubię JS, to muszę przyznać że przekonałeś mnie do Reacta. PS Ogólnie byłem mile zaskoczony, że mimo wszystko w kursie było coś o backendzie co prawda w mniejszym stopniu ale jednak coś :)"

Dawid D.

5.0
"Po kolei. Plusy: Kurs uważam, za bardzo dobry! Największym plusem jest tutaj ilość wiedzy. Jestem w szoku jak dużo się nauczyłem i dowiedziałem. Rewelacja! Bardzo duża ilość merytorycznych informacji, które na pewno wykorzystam. Minusy: Czasami - tak jak niektórzy pisali - zbyt częste skakanie po kodzie (dział 'Formularze' szczególnie), przez co ciężko było pisać równocześnie z Panem:) Niektóre kwestie opisane bardzo dokładnie - np. na samym początku opis metody .map, a z drugiej strone niektóre kwestie mam wrażenie zbyt ogólnikowo i zbyt szybko (np.na początku propsy) , przez co osobiście musiałem albo oglądać niektóre rzeczy kilka/kilkanascie razy, albo mocno wspomagać się internetem :) Czasami też bałagan, poprawianie błędów w aplikacji w trakcie, na szybko Sugestie co do kursu: Na pewno nie robiłbym niektórych komponentów klasowych, a niektórych funkcyjnych i potem przeprawiał na funkcyjne, bo dla mnie osobiście narobiło to sporo chaosu. Myślę, że lepszym wyjściem byłoby pisanie na funkcyjnych, a robienie ewentualnie oddzielnych odcinków z klasowymi - trochę za dużo informacji to jest na raz jeśli się łączy te dwa sposoby :) Wielka szkoda, że nie było zadań, jednakże rozumiem, że kurs miał mieć określoną długość :) Niemniej jednak byłby to ogromny plus moim zdaniem! Sugestie co do odtwarzacza: 1.Przez moment na samym początku zanim włączy się odcinek nie pojawia się długość odcinka, tylko "NaN" :) 2.Nie wiem, czy to zależy od przeglądarki/odtwarzacza, ale nie można użyć "ctrl+f" żeby sobie wyszukać jakiś odcinek lub do niego wrócić, ponieważ powiększa ekran:P Podsumowując: Kurs rewelacyjny pod względem merytorycznym, jednakże trochę chaotyczny miejscami. Na pewno będę jednak polecał znajomym, bo najlepszy polski kurs, jaki oglądałem. Doceniam też darmowe filmy na YT, bo naprawdę wiele z nich wyniosłem. Chciałem też podziękować za bardzo szybkie udzielanie odpowiedzi przy zadawaniu pytań - bardzo doceniam podejście do tematu. Czy będą kursy z GIT i Typescript? Na pewno zakupię! Ocena zasłużona 5/5! Pozdrawiam i dziękuję za kurs!"

Mirosław M.

4.5

Damian M.

5.0

Patryk J.

5.0

Maciej K.

5.0

Artur T.

4.5
"Minusy: - React Router w nowej wersji - Za szybko w pewnych momentach, skakanie między okienkami - Nie do końca działał mi firebase jak w kursie Plusy: Jak na pierwszy kontakt dla mnie z tą technologią dużo wiedzy wyniosłem z mechanizmów działania Reacta + doświadczenia autora, ogólnie kurs na plus. Pozdrawiam"

Anna K.

5.0

Dariusz L.

4.5

Kamil S.

5.0

Marcin G.

5.0
"Jeżeli ktoś zastanawia się nad kursem Reacta, to mogę powiedzieć, że na Polskim rynku właśnie ten wydaje mnie się najlepszy jeśli chodzi o merytorykę i sposób przedstawiania informacji. Do mnie dotarło w 100%, teraz czas na to by zacząć robić własne projekty."

Ewelina M.

3.0
"Dlaczego 3, a nie 5? Ogólnie początek kursu super i podstawy są całkiem dobrze wyjaśnione - tutaj mega plus dla autora! Jednak im dalej, tym gorzej. Gorzej dlatego, że autor zaczyna tłumaczyć i pisać kod bardzo chaotycznie. Dodatkowo w kursie nie ma zadań testujących dla kursanta, aby mógł sprawdzić wiedzę zdobytą w poprzednich modułach. Wszystko jest tłumaczone na tej samej aplikacji, która z czasem staje się mocno zagmatwana. Np. zaawansowane hooki można by tłumaczyć na zupełnie innych przykładach. Czasem wydaje mi się, że darmowe materiały na YT tego autora są lepsze niż sam kurs. Podsumowując, początek extra, ale później musiałam przenieść się do innego kursu i materiałów, aby dobrze zrozumieć bardziej zaawansowane tematy."

Jan W.

4.5

Maciej T.

4.5
"Bardzo dobry kurs prowadzący krok po kroku w tajniki Reacta. Super podpowiedzi z jakich bibliotek korzystać i jakich serwisów zewnętrznych można użyć. Brakuje notatek do odcinków by móc szybko odświeżyć wiedzę z danej partii materiału po jakimś czasie oraz aktualizacji do najnowszej wersji Reacta i React-Router."

Hubert W.

4.0
"Na pewno brakuje zadań do samodzielnego wykonania. Jeśli o mnie chodzi, to takie rzeczy najbardziej mnie interesują w kursach. Lubię widzieć postępy i gdy widzę, że dostaję małe zadanie do zrobienia i robię je bez patrzenia z powrotem do filmu lub w internet, to wzrasta mi motywacja do dalszej nauki."

Joanna K.

5.0

Marek W.

5.0

Łukasz J.

5.0

Oliwier S.

4.0
"Kurs jest dobrym wstępem do React, ale na dzień pisania tej recenzji 04.09.2022. Rozdział o rutingu jest mocno nieaktualny, ponieważ biblioteka React Router Dom mocno się zmieniła między wersją 5, omawianą w kursie a aktualnie najnowsza (wersja 6). Dlatego 4, a nie 5 gwiazdek. Poza tym kurs mimo swojej długości pozostaje ciekawy. Co jest znaczącym atutem przy nauce i łatwiej się jest po prostu zabierać za kolejne lekcje."

Wiktor K.

5.0

Damian C.

4.5

Darek C.

5.0

Mateusz K.

4.0

Zygmunt A.

4.5
"Kurs fajnie poprowadzony."

Szymon D.

5.0
"Cieszę się że Youtube polecił mi Twój kanał dzięki czemu zdobyłem ogrom wiedzy i mogłem nauczyć Reacta. Świetny kurs oraz ukazanie funkcjonalności frameworka na konkretnych przykładach z których w większości się spotkamy podczas budowania własnej aplikacji. Całość jest krótko i przejrzyście wytłumaczona, a sam autor potrafi zainteresować oglądającego. Polecam serdecznie każdemu! ;)"

Dawid S.

5.0

Rafał O.

5.0

ola m.

5.0

Robert B.

5.0
"Znalazłem tu to, czego szukałem, czego nie ma nawet na bardzo dobrze reklamowanych, kilkumiesięcznych kursach React i JS."

Piotr G.

4.5

Joanna K.

5.0

Michał R.

4.5

Sebastian S.

5.0

Adrian P.

5.0

J R.

5.0

Maciek K.

5.0

Bartłomiej L.

5.0
"Bardzo fajny kurs coś, czego szukałem. Wszystko bardzo dobrze wyjaśnione :D"

Łukasz J.

5.0

Paweł P.

5.0

Piotr L.

5.0
"Bardzo dobry kurs, prowadzony w taki sposób, że nagle z poziomu zerowej wiedzy, odnajdujemy się w momencie, kiedy posiadamy już bardzo dużą wiedzę. Polecam :D"

Martyna K.

4.5
"fajny kurs, ale bardzo mi brakuje kodu po kazdym odcinku :("

Jakub R.

5.0

Wiktor R.

5.0

Michał J.

5.0

RED S.

5.0

Grzegorz K.

5.0
"spoko kurs, polem każdemu kto się chce nauczyć visual react code master opium"

Roman G.

5.0
"Profesjonalne wykonanie. Wytłumaczone wszystko dokładnie, czasami jednak zbyt szybkie przechodzenie pomiędzy slajdami. Polecam kurs jak najbardziej. Autor bardzo szybko odpowiada na zapytania, co jest ogromnym plusem. gdyby było możliwe sześć gwiadek dałbym sześć."

Marek Z.

4.5
"Bardzo dobry kurs. Jak już wiele osób zauważyło jest to chyba najlepszy kurs Reacta po polsku. POLECAM wszystkim zaczynającym przygodę z tą biblioteką."

Mariusz M.

5.0

Michal K.

5.0

Filip R.

5.0

Kamil H.

5.0

Patryk P.

4.0

Michal D.

5.0

Mateusz B.

5.0

Dawid M.

5.0

Mateusz P.

5.0

Pawel G.

5.0
"jest super"

Wojciech L.

5.0
"Jako 33- letni laik, który napisał pierwszą linijkę kodu pół roku temu, stwierdzam, że sposób przekazywania treści przez autora bardzo mi odpowiada. Pracuje na 1,5 etatu i robiąc kurs po godzinach zajęło mi to 3 miesiące, wyliczyłem, że 10 minut kursu robię ,,ze zrozumieniem'' jakieś dwie godziny więc całość zajęła mi około 200 godzin. Zdecydowanie nie był to czas stracony. W ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości zrobię swój własny projekt lub kilka i zaczynam kurs node.js. Uszanowanie."

Maciej T.

5.0
"Kurs oceniam bardzo pozytywnie, fajnie że robione na przykładach, choć czasem przydałoby się dłużej wytłumaczyć jakieś zagadnienie by lepiej to zrozumieć, ale zawsze można sobie doczytać to w internecie, na tym polega praca programisty też :) Kurs warty swojej ceny, fajnie prowadzony i daje dobry początek na dalszą naukę reacta"

Joanna M.

5.0

Artur K.

5.0

Magdalena B.

5.0

Grzegorz M.

5.0

Łukasz K.

5.0

Łukasz G.

5.0

Michał J.

5.0

Filip B.

5.0

Stanisław S.

4.0
"Kurs naprawdę dobry, dużo wnosi i na pewno będę w najbliższej przyszłości wracał by poprzypominać sobie jak dane rzeczy działają. Podział na moduły to naprawdę świetna decyzja (o wiele łatwiej się siada do kilku minutowych filmów niż do 2 godzinnej sesji), jednak nie jest to kurs idealny, dlatego ocena na cztery gwiazdki. Głównie przez to że w bardziej zaawansowanych modułach było dużo skakania po kodzie i robiło się chaotycznie. Ale ostatecznie jestem zadowolony z zakupu i naprawdę nie żałuje, bo dużo z niego wyniosłem."

Maciej R.

5.0

Mariusz S.

4.0
"Cześć, przeszedłem już parę kursów m.in od Samuraja. Różnica między Twoimi kursami a Samuraja jest taka, iż Samuraj tłumaczy ale także kładzie nacisk na podstawy (czyli tłumaczy nie raz co z czego się wzięło). Także na co pragnąłbym zwrócić uwagę, czasami próbuję Cię wyprzedzić tzn. zrobic to o czym na początku mówisz każdej lekcji tam gdzie coć jest do zaktualizowania. Brakuje mi tutaj czegoś takiego że np. powiesz na poczatku lekcji "Sluchajcie będzie robić to i to, i to pokazujesz a następnie to robisz". W ten sposób osoby bardziej "zaawansowane" mówią sobie, okey, pokazał o co chodzi, sprobuje najpierw sam zrobic a później obejrze lekcje - zwróć uwagę ze w ten sposób przynamnije w wiekszosci robi Samuraj. Przepraszam ze tak porownuje, ale powiem Ci szczerze, ze gdybym nie przeszedl najpierw starszego kursu React od Samuraja, przy Twim kursie naprawde duzo bym musial siedziec i sie "domyslac" co z czego itd."

Julian M.

5.0

Oliwier M.

5.0
"Najlepszy kurs React w polskiej wersji"

Krystian G.

5.0

Michał R.

5.0
"Kurs godny polecenia:)"

Piotr G.

4.0
"Kurs byłby dużo lepszy gdyby do każdej lekcji były dostępne materiały."

Paweł B.

5.0

Patryk H.

5.0
"Bardzo dobry kurs. Zdecydowanie polecam."

Radosław D.

5.0
"Kurs świetny."

Mateusz S.

4.5

Pawel Z.

5.0

Wiktoria G.

5.0

Wojciech P.

5.0

Mateusz H.

5.0

Wprowadzenie

 • 1.1  Powitanie 02:06
 • 1.2  Lekcja organizacyjna 0:00
 • 1.3  Czym jest React 03:48
 • 1.4  SPA vs tradycyjna strona 07:00
 • 1.5  React vs inne frameworki 05:56
 • 1.6  Historia Reacta 03:09
 • 1.7  Wady i zalety 05:28
 • 1.8  React vs React Native 02:59
 • 1.9  Co dobrze wiedzieć 01:29
 • 1.10  Co dobrze wiedzieć (spis odcinków YT) 0:00

Podstawy

 • 2.1  React v17 vs v18 02:23
 • 2.2  Pierwsze użycie 04:23
 • 2.3  Czym jest JSX 03:08
 • 2.4  JSX w praktyce 03:24
 • 2.5  Pierwszy komponent 03:48
 • 2.6  Przenosimy kod do edytora 03:10
 • 2.7  Piszemy blog 07:40
 • 2.8  Listy i pętle 08:22
 • 2.9  Instrukcje warunkowe 04:05
 • 2.10  Przekazanie wszystkich propsów 04:25
 • 2.11  Akcje, reakcje, przyciski 05:41
 • 2.12  State 05:53
 • 2.13  Komponenty klasowe 08:18
 • 2.14  Komponenty klasowe vs funkcyjne 06:15
 • 2.15  Pliki na produkcje 13:19

Aplikacja React: strona z hotelami (à la Booking)

 • 3.1  Planowanie aplikacji, zarys strony 06:07
 • 3.2  Instalacja | create-react-app 06:13
 • 3.3  Jak zainstalować v17 03:48
 • 3.4  Struktura plików 10:32
 • 3.5  Komponenty bazowe, rozbicie na pliki 09:34

Wygląd, stylowanie

 • 4.1  CSS import 05:02
 • 4.2  Stylowanie css module 05:19
 • 4.3  Stylowanie inline 04:43
 • 4.4  Stylowanie globalne 03:32
 • 4.5  Dodajemy Bootstrapa 12:48
 • 4.6  Łączenie klas (modułowe, globalne) 09:25
 • 4.7  Zdjęcia, pliki 17:58
 • 4.8  Public folder 03:44
 • 4.9  Sass 06:13

Logika

 • 5.1  Pobieranie wartości wyszukiwarki 06:26
 • 5.2  Rozpoznanie klawiatury 05:08
 • 5.3  Wdrożenie stanu aplikacji 08:09
 • 5.4  Import react from 'react' - potrzebne? 02:03
 • 5.5  Przekazywanie propsów w górę 08:17
 • 5.6  this w klasach | class-fields-proposal 13:19
 • 5.7  Cykl życia komponentu 16:21
 • 5.8  PropTypes 09:36

Debugowanie

 • 6.1  React errors 02:17
 • 6.2  Debugowanie JS 05:06
 • 6.3  React dev tools 08:50

Zaawansowane komponenty

 • 7.1  Kompozycja 03:55
 • 7.2  Layout strony 07:15
 • 7.3  Kolorystyka strony 12:39
 • 7.4  Context API 12:08
 • 7.5  Aktualizacja kontextu 07:23
 • 7.6  useContext 05:11
 • 7.7  Wiele kontekstów 07:26
 • 7.8  Debugowanie kontekstu 02:41
 • 7.9  HOC - komponent wyższego rzędu 08:31
 • 7.10  HOC - zmiana logiki 06:58
 • 7.11  Paralax dzięki HOC 05:06
 • 7.12  useEffect 06:39
 • 7.13  useRef 03:31
 • 7.14  Przepisanie klasy App na funkcje 10:14
 • 7.15  useReducer 18:35
 • 7.16  useReducer init 02:46
 • 7.17  Niepotrzebne renderowanie klasy 06:14
 • 7.18  Niepotrzebne renderowanie funkcji 05:50
 • 7.19  useMemo 06:06
 • 7.20  Najlepsza oferta 09:15
 • 7.21  useCallback 05:27
 • 7.22  useLayoutEffect 10:22
 • 7.23  Licznik czasu najlepszej oferty 06:18
 • 7.24  useEffect cleanup 04:44

Własne hooki

 • 8.1  Po co nam hooki 04:43
 • 8.2  Własny useState 07:35
 • 8.3  Własny hook - useAuth 07:53
 • 8.4  useDebugValue 02:01
 • 8.5  Własny hook - useLocalStorage 08:36
 • 8.6  Ostatnio oglądana oferta 13:21
 • 8.7  useState przyjmujący funkcje (fix dla useLocalStorage) 02:24
 • 8.8  Własny hook - useWebsiteTitle 04:01

Routing

 • 9.1  Wprowadzenie 04:23
 • 9.2  Więcej stron 07:29
 • 9.3  Struktura plików 11:41
 • 9.4  Switch - jedna strona jednocześnie 05:54
 • 9.5  Odczytanie parametrów URL 09:06
 • 9.6  Refaktoring 07:50
 • 9.7  Przekierowanie z wyszukiwarki 07:58
 • 9.8  Klasa .active w menu 05:50
 • 9.9  Kilka routingów jednocześnie 12:47
 • 9.10  404 02:36
 • 9.11  hashRouter 02:58
 • 9.12  Przekierowanie na stronę logowania 09:32
 • 9.13  Lazy loading 07:32
 • 9.14  Error boundary 10:00
 • 9.15  Refaktoring useWebsiteTitle 05:06

Formularze

 • 10.1  Kontrolowane vs niekontrolowane 15:04
 • 10.2  Walidacja 17:41
 • 10.3  Formularz dodawania hotelu 20:53
 • 10.4  Przebudowa formularza na komponenty 24:20
 • 10.5  Walidacja inaczej 18:46
 • 10.6  Formularz rejestracji 10:04

Połączenie z backendem

 • 11.1  Wstęp (firebase) 02:20
 • 11.2  Fetch vs axios 06:26
 • 11.3  Konfiguracja axiosa 01:57
 • 11.4  Firebase SDK 01:26
 • 11.5  Autentykacja backend vs frontend 03:58
 • 11.6  Rejestracja 09:48
 • 11.7  Wyświetlanie błędów firebase 02:42
 • 11.8  Logowanie 10:32
 • 11.9  Przechowywanie stanu logowania 04:34
 • 11.10  Druga instancja axios 02:01
 • 11.11  Przechowywanie usera w stanie 04:58
 • 11.12  Aktualizacja profilu 05:55
 • 11.13  Dodanie hotelu 04:19
 • 11.14  Moje hotele - lista 07:10
 • 11.15  Wyświetlanie hoteli 09:08
 • 11.16  Usuwanie hotelu 03:09
 • 11.17  Edycja hotelu 15:30
 • 11.18  Firebase rules 01:29
 • 11.19  Zakończenie modułu - rating 09:03
 • 11.20  Rating - fix 01:35

Testy

 • 12.1  Czy są testy automatyczne 03:10
 • 12.2  Pierwszy test 03:34
 • 12.3  Test Menu 06:59
 • 12.4  Test Login 11:28
 • 12.5  reportWebVitals 03:46

Deploy

 • 13.1  Pliki konfiguracyjne 03:38
 • 13.2  Build i upload na hosting 04:38

Na koniec

 • 14.1  Porządkowanie plików 01:46
 • 14.2  Components vs Containers 04:41
 • 14.3  Sprzątanie ostrzeżeń 05:36
 • 14.4  Portale 02:34
 • 14.5  Przykładowe projekty 00:58
 • 14.6  Redux 17:59
 • 14.7  Koniec, prośba ode mnie 00:58

Bonus

 • 15.1  Render Pattern 12:54

React v18

 • 16.1  Co nowego 06:45
 • 16.2  Migracja z v17 na v18 03:44
 • 16.3  Batching 03:56
 • 16.4  StrictMode 03:36
 • 16.5  Suspense 08:49
 • 16.6  Hook: useId 02:35
 • 16.7  Hook: useTransition/startTransition 04:18
 • 16.8  Hook: useDeferredValue 04:54
 • 16.9  Hook: useInsertionEffect 04:54
 • 16.10  Hook: useSyncExternalStore 04:42

Średnia ocena kursantów (ocen: 168)

4.9

Rafał J.

5.0
"Kurs prowadzony na luzie, spontanicznie, żywo i płynnie. Dostajemy ogrom wiedzy, sami nie wiedząc na koniec, kiedy i jak to wszystko udało się ogarnąć. Jeśli ktoś zna kanał Autora, nie trzeba tego kursu reklamować: jest tak samo, tylko lepiej."

Piotr S.

5.0

kochanpl k.

5.0

Michał F.

5.0
"Jest to zdecydowanie jeden z lepszych jeśli nie najlepszy kurs Reacta. Kurs posiada bardzo wysoki poziom merytoryczny podany jednak w sposób jasny i czytelny. I chociaż materiał jest bardzo obszerny to ścieżka po której prowadzi autor jest bardzo usystematyzowana, a narracja prowadzi konsekwentnie i rzeczowo, autor nie pomija tematów takich jak komponenty klasowe (i świetnie wyjaśnia dlaczego z nich nie rezygnować!) czy tworzenie własnych hooków. Adam tłumacząc wszystko od początku do końca teorię podaje jedynie w zakresie wymaganym do rozwiązania danego problemu bądź zrozumienia jak dany fragmentu kodu działa. Zdecydowanie nie ucieka w niepotrzebne wywody teoretyczne (które potrafią być zmorą takich kursów!). Ten kurs uczy Reacta i reactowego podejścia. Bardzo praktyczne podejście do tematu ponieważ autor jest praktykiem i w dodatku umie przekazać pragmatyczne podejście do programowania. Uzupełnieniem tego świetnego kursu jest to, że autor trzyma porządek w kodzie, na lewo i prawo stosuje dobre praktyki programistyczne, a uczestnik przy okazji nauki Reacta nabywa te umiejętności szlifując także znajomość Java Scriptu. Zdecydowanie polecam!"

Michał C.

4.5
"Kurs treściwy. Mimo że z Reacta już coś tam umiem, to jest kilka rzeczy, o których się dowiedziałem. Dodałbym jeszcze kilka słów o wzorcu Render Props. Odejmuje pół gwiazdki za częste literówki, które często bywały irytujące i potrafiły mnie "zbić z tropu"."

Robert M.

5.0

Maciej G.

5.0

Malgorzata W.

5.0

0b11001010 0.

5.0

Miroslaw M.

4.5

Michał R.

5.0

Kamil K.

5.0

Andrzej P.

5.0

Rafał K.

5.0

5.0
"Bardzo fajny, rzeczowy kurs. Przedstawia wiele dróg rozwiązania jednego problemu, co daje elastyczność w nauce. Wcześniej ani później nie skorzystałem z innego kursu. Ten absolutnie mi wystarczył do napisania dużej aplikacji Reactowej wraz z backendem, która posłuży jako praca obronna na studiach. Dzięki i pozdrawiam!"

Ad P.

4.5

Patryk G.

5.0
"Dzięki za ten kurs, to była olbrzymia dawka informacji i pokazałeś takie życiowe podejście do tworzenia aplikacji. Wszystkie błędy i ich rozwiązania, miejsca w aplikacji, gdzie mówisz, że można zrobić to inaczej, na inne sposoby. Jeszcze raz Wielkie Dzięki za kurs i oczywiście Twoją działalność na YT."

Mateusz K.

5.0

Marcin F.

5.0
"Świetny kurs!"

Przemek S.

5.0

Maciej R.

5.0

Robert N.

5.0
"Kurs jest dość intensywny, wymaga skupienia i uwagi gdyż tempo jest szybkie i może coś umknąć, szczególnie wtedy, gdy ktoś nie jest biegły w javascript tak jak ja :) Oceniam na max!"

Agnieszka P.

5.0
"Według mnie super kurs, przepełniony wiedzą, często wykraczającą poza Reacta. Dużo dobrych praktyk i możliwość zobaczenia jak od początku do końca wygląda tworzenie całkiem rozbudowanego projektu. Na pewno będę jeszcze wracać do wielu odcinków. Jedyne czego mi zabrakło to część z nieco mniej skomplikowanymi ćwiczeniami praktycznymi, żeby utrwalić wiedzę przed przejściem do budowy strony. Ale ogólnie mocno polecam ten kurs i dziękuję Autorowi!"

Adrian O.

5.0
"Witam, oglądałem już trochę kursów na temat Reacta i mogę śmiało stwierdzić że ten jest najlepszym kursem jaki widziałem. W kursie są poruszane najnowsze i najważniejsze zagadnienia z Reacta. Kurs także pokazuje o czym wiele osób zapomina, a co jest bardzo ważne żeby refaktoryzować swój kod. Fajnie by było zobaczyć też taki kurs, który porusza tematykę security w aplikacjach internetowych. Pozdrawiam"

Artur G.

5.0
"Kurs jest ciekawy, dobrze i jasno wytłumaczone zagadnienia."

Michał L.

5.0

Łukasz R.

4.0
"Spoko kursik, można się dużo dowiedzieć. Po odbyciu kursu zdecydowanie można zacząć kodzić samemu :) Do tego przydałby się np. osobny kursik o Nade.js :p"

5.0
"Jeden z najlepszych kursów jakie przeszedłem."

Mateusz B.

5.0
"Super, polecam dowiesz się dużo pomocnych rzeczy przy tworzeniu frontu"

Kamil J.

5.0

Maksymilian A.

4.5

Marek K.

5.0
"Jeszcze co prawda nie skończyłem, ale kurs jest bardzo przydatny i daje wiele frajdy z poznawania reacta"

Jan S.

5.0

Jacek S.

5.0
"Obejrzałem w całości i jak dla mnie świetnie przygotowany materiał i znakomicie przedstawiony przez Adama. Fajny pomysł wybrał na aplikację z tymi hotelami, ponieważ chciałbym się przekwalifikować i dałem sobie rok na naukę, a między innymi szukałem materiałów takich, które pozwolą mi zbudować portfolio i ta aplikacja jest jedną z nich tym bardziej, że jeszcze można ją dopracować i dzięki temu zdobyć atuty na rozmowie kwalifikacyjnej. Wciągnął mnie react choć jest jeszcze dla mnie trudny, jak mam przykład potrafię przełożyć, jak nie to są błędy, jednakże ten kurs wiele rzeczy mi poukładał, wyjaśnił i czuję się pewniej. Pamiętam jak myślałem nad czymś co mi nie wychodziło jak w kursie i wstawałem w nocy odpalałem i próbowałem znaleźć przyczynę, albo z samego rana, a jak wyszło satysfakcja jest nieziemska. Wymyśliłem swoją aplikację, z którą jeszcze się nie spotkałem i spróbuję ją zrobić dodatkowo używając wiedzy z tego kursu, myślę że się uda. Dziękuję Adamie za ten profesjonalny kurs, oczywiście wykupiłem też Twój kurs Node.js, jednakże za jakiś czas go z satysfakcją przerobię :-)"

Mateusz S.

5.0

Arkadiusz Z.

5.0
"Super kurs! Argumentując ten entuzjazm: -Fajnie jest pokazana struktura pliku, z która możemy spotkać się w momencie podjęcia pracy oraz także ułatwienie jak możemy dzielić nasze pliki/foldery aby były zrozumiale i z głowa poukładane . -wdrażanie nowych funkcjonalności nad projektem(który jest cały czas rozwijany), co skutkuje dokładnym zobrazowaniem jak dane funkcjonalności maja odzwierciedlenie w kodzie. A nie tylko pokazanie danej funkcjonalności bez żadnego kontekstu gdzie, kiedy ją użyć... -dużo dobrych praktyk pisania kodu -Mimo ze autor kursu powtarza ze komponenty clasowe już nie są stosowane, to jednak tak ich uczy w razie gdybyśmy mieli kiedyś styczność z kodem, któryś kiedy został napisany, jak były używane. Uważam ze kurs jest warty swoich pieniędzy i spędzonego czasu przy nim."

Mateusz M.

5.0

5.0

Maksymilian I.

5.0

Tomasz J.

5.0

Agnieszka T.

5.0
"z zasady nie daję nigdzie 5/5 - bo przecież zawsze można coś poprawić, ulepszyć. No więc tutaj nie wiem czy na siłę byłabym w stanie się czegoś przyczepić - wszystkie zagadnienia tłumaczone tak, że nagle wydają się być oczywistością (i tutaj odnoszę się też do wspaniałej serii filmików na YT), kurs podzielony na dość krótkie odcinki (łatwe w dawkowaniu, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na długą sesję), możliwość zadawania dodatkowych pytań w komentarzach (pytań, na które Autor odpowiada!) - jestem zachwycona. Gdybym naprawdę potrzebowała znaleźć coś do poprawy to może opcja ukrycia listy rozwijalnej (podczas oglądania dzieliłam sobie ekran na pół i lista trochę kradła miejsce). Ale byłoby niesprawiedliwością twierdzić że jakkolwiek ujmuje to merytoryce :)"

Oskar S.

5.0
"Powiem tyle, brawo i jeszcze raz brawo! Tak mi się spodobał kurs, że zmieniłem zawód z automatyka - robotyka na frontend developera :D. Myślę, że przedstawiono wszystkie podstawy i na ich podstawie spokojnie nauczyłem się tworzyć pełną aplikację od zera. Ale chętnie bym jeszcze zobaczył wydanie rozszerzone, o np. rozbudowanie: Reduxa o slice, thunk; rozszerzony moduł unit testów, jak mockować reactowe biblioteki; może jakieś serwisy (multitasking) np. web worker dla React; i inne. Tak by móc uczyć się od razu na "głębokiej wodzie". Może Twórca Stron mógłby rozważyć kurs na poziom zaawansowany React'a? ;)"

Katarzyna K.

5.0

Adrian P.

5.0

Piotr Z.

5.0

PIotr C.

5.0

sławek j.

5.0

Paweł C.

5.0

Sławomir K.

4.5

Jakub K.

5.0

Michał B.

5.0

Antoni M.

5.0
"Pełna profeska !!! :)"

Dominika S.

5.0

Szymon S.

5.0

Konrad S.

5.0

Maciej M.

4.5

krzysztof k.

5.0

Paweł Z.

5.0
"Trafiłem na ten kurs z kanału YT i bardzo sobię chwalę, zwłaszcza w porównaniu do innego kursu i wyjaśniania tam hooków. Ponadto forma pisania jednej apki i systematyczne jej rozwijanie tak aby przekazać wiedzę wydaje mi się odpowiedniejsza niż kilka małych projektów. No i co nie bez znaczenia ważna jest ummiejętność przekazywania wiedzy i to również otrzymujemy. Polecam jak najbardziej."

Bartosz M.

5.0

Bartek S.

5.0

Tomasz C.

5.0

Tomasz K.

5.0

Włodek J.

5.0

5.0

Dawid K.

5.0

Lukas P.

4.0

Krystian P.

5.0
"Dobrze wytłumaczone, zrozumiałym językiem. Myślę, że nawet mniej zaawansowani w czystego JSa dadzą sobie radę."

Patryk K.

5.0

Hessuss H.

5.0
"Kurs rewelacyjny, ma chłopak talent do przekazywania wiedzy, najbardziej skomplikowane kwestie tłumaczy w przystępny sposób."

Krzysztof P.

5.0

Agnieszka G.

5.0

Szymon M.

5.0

Karol S.

5.0

Krzysztof K.

5.0
"Kurs zawiera dużo wiedzy przekazywanej w sposób zrozumiały.Polecam."

Kacper R.

5.0

Maciej W.

5.0

Adam W.

5.0

Marek D.

4.5

Michał J.

5.0

Kacper B.

5.0
"Świetny kurs ! Polecam każdemu :)"

5.0

Dawid G.

4.5

Fin L.

5.0

Rafal Z.

5.0

Kamil W.

5.0
"Kurs oceniam wysoko ze względu na pokazanie dobrych praktyk i zagłębienie się w krótkim czasie w tematykę Reacta. Wiem że nie jest to tematyką kursu, ale według mnie za mało czasu zostało poświęcone na testy. Wydaje mi się że w tematykę testów można było wprowadzić trochę wcześniej aby też trochę lepiej omówić te testy. Jak dla mnie mocki są oczywiste, ale dla kogoś początkującego niestety może to być trudne do zrozumienia. Myślę że godzina na testy byłaby odpowiednia włącznie z głębszym omówieniem frameworka testowego Reacta. Brakuje jednak aktualizacji do wersji v6, ale rozumiem że w większości filmików trzeba przerobić od 0. Z pewnością polecę ten kurs. Mam pewną prośbę jak wyjdzie wersja 7 Reacta, proszę zaaktualizuj treść, gdyż w bardzo klarowny sposób tłumaczysz i do takiego prostego Kowalskiego jesteś w stanie przemówić. Jako że jestem backendowcem trochę związanym z devopsem i nie lubię JS, to muszę przyznać że przekonałeś mnie do Reacta. PS Ogólnie byłem mile zaskoczony, że mimo wszystko w kursie było coś o backendzie co prawda w mniejszym stopniu ale jednak coś :)"

Dawid D.

5.0
"Po kolei. Plusy: Kurs uważam, za bardzo dobry! Największym plusem jest tutaj ilość wiedzy. Jestem w szoku jak dużo się nauczyłem i dowiedziałem. Rewelacja! Bardzo duża ilość merytorycznych informacji, które na pewno wykorzystam. Minusy: Czasami - tak jak niektórzy pisali - zbyt częste skakanie po kodzie (dział 'Formularze' szczególnie), przez co ciężko było pisać równocześnie z Panem:) Niektóre kwestie opisane bardzo dokładnie - np. na samym początku opis metody .map, a z drugiej strone niektóre kwestie mam wrażenie zbyt ogólnikowo i zbyt szybko (np.na początku propsy) , przez co osobiście musiałem albo oglądać niektóre rzeczy kilka/kilkanascie razy, albo mocno wspomagać się internetem :) Czasami też bałagan, poprawianie błędów w aplikacji w trakcie, na szybko Sugestie co do kursu: Na pewno nie robiłbym niektórych komponentów klasowych, a niektórych funkcyjnych i potem przeprawiał na funkcyjne, bo dla mnie osobiście narobiło to sporo chaosu. Myślę, że lepszym wyjściem byłoby pisanie na funkcyjnych, a robienie ewentualnie oddzielnych odcinków z klasowymi - trochę za dużo informacji to jest na raz jeśli się łączy te dwa sposoby :) Wielka szkoda, że nie było zadań, jednakże rozumiem, że kurs miał mieć określoną długość :) Niemniej jednak byłby to ogromny plus moim zdaniem! Sugestie co do odtwarzacza: 1.Przez moment na samym początku zanim włączy się odcinek nie pojawia się długość odcinka, tylko "NaN" :) 2.Nie wiem, czy to zależy od przeglądarki/odtwarzacza, ale nie można użyć "ctrl+f" żeby sobie wyszukać jakiś odcinek lub do niego wrócić, ponieważ powiększa ekran:P Podsumowując: Kurs rewelacyjny pod względem merytorycznym, jednakże trochę chaotyczny miejscami. Na pewno będę jednak polecał znajomym, bo najlepszy polski kurs, jaki oglądałem. Doceniam też darmowe filmy na YT, bo naprawdę wiele z nich wyniosłem. Chciałem też podziękować za bardzo szybkie udzielanie odpowiedzi przy zadawaniu pytań - bardzo doceniam podejście do tematu. Czy będą kursy z GIT i Typescript? Na pewno zakupię! Ocena zasłużona 5/5! Pozdrawiam i dziękuję za kurs!"

Mirosław M.

4.5

Damian M.

5.0

Patryk J.

5.0

Maciej K.

5.0

Artur T.

4.5
"Minusy: - React Router w nowej wersji - Za szybko w pewnych momentach, skakanie między okienkami - Nie do końca działał mi firebase jak w kursie Plusy: Jak na pierwszy kontakt dla mnie z tą technologią dużo wiedzy wyniosłem z mechanizmów działania Reacta + doświadczenia autora, ogólnie kurs na plus. Pozdrawiam"

Anna K.

5.0

Dariusz L.

4.5

Kamil S.

5.0

Marcin G.

5.0
"Jeżeli ktoś zastanawia się nad kursem Reacta, to mogę powiedzieć, że na Polskim rynku właśnie ten wydaje mnie się najlepszy jeśli chodzi o merytorykę i sposób przedstawiania informacji. Do mnie dotarło w 100%, teraz czas na to by zacząć robić własne projekty."

Ewelina M.

3.0
"Dlaczego 3, a nie 5? Ogólnie początek kursu super i podstawy są całkiem dobrze wyjaśnione - tutaj mega plus dla autora! Jednak im dalej, tym gorzej. Gorzej dlatego, że autor zaczyna tłumaczyć i pisać kod bardzo chaotycznie. Dodatkowo w kursie nie ma zadań testujących dla kursanta, aby mógł sprawdzić wiedzę zdobytą w poprzednich modułach. Wszystko jest tłumaczone na tej samej aplikacji, która z czasem staje się mocno zagmatwana. Np. zaawansowane hooki można by tłumaczyć na zupełnie innych przykładach. Czasem wydaje mi się, że darmowe materiały na YT tego autora są lepsze niż sam kurs. Podsumowując, początek extra, ale później musiałam przenieść się do innego kursu i materiałów, aby dobrze zrozumieć bardziej zaawansowane tematy."

Jan W.

4.5

Maciej T.

4.5
"Bardzo dobry kurs prowadzący krok po kroku w tajniki Reacta. Super podpowiedzi z jakich bibliotek korzystać i jakich serwisów zewnętrznych można użyć. Brakuje notatek do odcinków by móc szybko odświeżyć wiedzę z danej partii materiału po jakimś czasie oraz aktualizacji do najnowszej wersji Reacta i React-Router."

Hubert W.

4.0
"Na pewno brakuje zadań do samodzielnego wykonania. Jeśli o mnie chodzi, to takie rzeczy najbardziej mnie interesują w kursach. Lubię widzieć postępy i gdy widzę, że dostaję małe zadanie do zrobienia i robię je bez patrzenia z powrotem do filmu lub w internet, to wzrasta mi motywacja do dalszej nauki."

Joanna K.

5.0

Marek W.

5.0

Łukasz J.

5.0

Oliwier S.

4.0
"Kurs jest dobrym wstępem do React, ale na dzień pisania tej recenzji 04.09.2022. Rozdział o rutingu jest mocno nieaktualny, ponieważ biblioteka React Router Dom mocno się zmieniła między wersją 5, omawianą w kursie a aktualnie najnowsza (wersja 6). Dlatego 4, a nie 5 gwiazdek. Poza tym kurs mimo swojej długości pozostaje ciekawy. Co jest znaczącym atutem przy nauce i łatwiej się jest po prostu zabierać za kolejne lekcje."

Wiktor K.

5.0

Damian C.

4.5

Darek C.

5.0

Mateusz K.

4.0

Zygmunt A.

4.5
"Kurs fajnie poprowadzony."

Szymon D.

5.0
"Cieszę się że Youtube polecił mi Twój kanał dzięki czemu zdobyłem ogrom wiedzy i mogłem nauczyć Reacta. Świetny kurs oraz ukazanie funkcjonalności frameworka na konkretnych przykładach z których w większości się spotkamy podczas budowania własnej aplikacji. Całość jest krótko i przejrzyście wytłumaczona, a sam autor potrafi zainteresować oglądającego. Polecam serdecznie każdemu! ;)"

Dawid S.

5.0

Rafał O.

5.0

ola m.

5.0

Robert B.

5.0
"Znalazłem tu to, czego szukałem, czego nie ma nawet na bardzo dobrze reklamowanych, kilkumiesięcznych kursach React i JS."

Piotr G.

4.5

Joanna K.

5.0

Michał R.

4.5

Sebastian S.

5.0

Adrian P.

5.0

J R.

5.0

Maciek K.

5.0

Bartłomiej L.

5.0
"Bardzo fajny kurs coś, czego szukałem. Wszystko bardzo dobrze wyjaśnione :D"

Łukasz J.

5.0

Paweł P.

5.0

Piotr L.

5.0
"Bardzo dobry kurs, prowadzony w taki sposób, że nagle z poziomu zerowej wiedzy, odnajdujemy się w momencie, kiedy posiadamy już bardzo dużą wiedzę. Polecam :D"

Martyna K.

4.5
"fajny kurs, ale bardzo mi brakuje kodu po kazdym odcinku :("

Jakub R.

5.0

Wiktor R.

5.0

Michał J.

5.0

RED S.

5.0

Grzegorz K.

5.0
"spoko kurs, polem każdemu kto się chce nauczyć visual react code master opium"

Roman G.

5.0
"Profesjonalne wykonanie. Wytłumaczone wszystko dokładnie, czasami jednak zbyt szybkie przechodzenie pomiędzy slajdami. Polecam kurs jak najbardziej. Autor bardzo szybko odpowiada na zapytania, co jest ogromnym plusem. gdyby było możliwe sześć gwiadek dałbym sześć."

Marek Z.

4.5
"Bardzo dobry kurs. Jak już wiele osób zauważyło jest to chyba najlepszy kurs Reacta po polsku. POLECAM wszystkim zaczynającym przygodę z tą biblioteką."

Mariusz M.

5.0

Michal K.

5.0

Filip R.

5.0

Kamil H.

5.0

Patryk P.

4.0

Michal D.

5.0

Mateusz B.

5.0

Dawid M.

5.0

Mateusz P.

5.0

Pawel G.

5.0
"jest super"

Wojciech L.

5.0
"Jako 33- letni laik, który napisał pierwszą linijkę kodu pół roku temu, stwierdzam, że sposób przekazywania treści przez autora bardzo mi odpowiada. Pracuje na 1,5 etatu i robiąc kurs po godzinach zajęło mi to 3 miesiące, wyliczyłem, że 10 minut kursu robię ,,ze zrozumieniem'' jakieś dwie godziny więc całość zajęła mi około 200 godzin. Zdecydowanie nie był to czas stracony. W ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości zrobię swój własny projekt lub kilka i zaczynam kurs node.js. Uszanowanie."

Maciej T.

5.0
"Kurs oceniam bardzo pozytywnie, fajnie że robione na przykładach, choć czasem przydałoby się dłużej wytłumaczyć jakieś zagadnienie by lepiej to zrozumieć, ale zawsze można sobie doczytać to w internecie, na tym polega praca programisty też :) Kurs warty swojej ceny, fajnie prowadzony i daje dobry początek na dalszą naukę reacta"

Joanna M.

5.0

Artur K.

5.0

Magdalena B.

5.0

Grzegorz M.

5.0

Łukasz K.

5.0

Łukasz G.

5.0

Michał J.

5.0

Filip B.

5.0

Stanisław S.

4.0
"Kurs naprawdę dobry, dużo wnosi i na pewno będę w najbliższej przyszłości wracał by poprzypominać sobie jak dane rzeczy działają. Podział na moduły to naprawdę świetna decyzja (o wiele łatwiej się siada do kilku minutowych filmów niż do 2 godzinnej sesji), jednak nie jest to kurs idealny, dlatego ocena na cztery gwiazdki. Głównie przez to że w bardziej zaawansowanych modułach było dużo skakania po kodzie i robiło się chaotycznie. Ale ostatecznie jestem zadowolony z zakupu i naprawdę nie żałuje, bo dużo z niego wyniosłem."

Maciej R.

5.0

Mariusz S.

4.0
"Cześć, przeszedłem już parę kursów m.in od Samuraja. Różnica między Twoimi kursami a Samuraja jest taka, iż Samuraj tłumaczy ale także kładzie nacisk na podstawy (czyli tłumaczy nie raz co z czego się wzięło). Także na co pragnąłbym zwrócić uwagę, czasami próbuję Cię wyprzedzić tzn. zrobic to o czym na początku mówisz każdej lekcji tam gdzie coć jest do zaktualizowania. Brakuje mi tutaj czegoś takiego że np. powiesz na poczatku lekcji "Sluchajcie będzie robić to i to, i to pokazujesz a następnie to robisz". W ten sposób osoby bardziej "zaawansowane" mówią sobie, okey, pokazał o co chodzi, sprobuje najpierw sam zrobic a później obejrze lekcje - zwróć uwagę ze w ten sposób przynamnije w wiekszosci robi Samuraj. Przepraszam ze tak porownuje, ale powiem Ci szczerze, ze gdybym nie przeszedl najpierw starszego kursu React od Samuraja, przy Twim kursie naprawde duzo bym musial siedziec i sie "domyslac" co z czego itd."

Julian M.

5.0

Oliwier M.

5.0
"Najlepszy kurs React w polskiej wersji"

Krystian G.

5.0

Michał R.

5.0
"Kurs godny polecenia:)"

Piotr G.

4.0
"Kurs byłby dużo lepszy gdyby do każdej lekcji były dostępne materiały."

Paweł B.

5.0

Patryk H.

5.0
"Bardzo dobry kurs. Zdecydowanie polecam."

Radosław D.

5.0
"Kurs świetny."

Mateusz S.

4.5

Pawel Z.

5.0

Wiktoria G.

5.0

Wojciech P.

5.0

Mateusz H.

5.0