TworcaStron.pl TworcaStron.pl React - kurs kompletny 2021r. Poznaj najpopularniejszą bibliotekę javascript czyli React. Hooki, routing, formularze, komponenty i wiele więcej. 4.9 64
4.0 Spoko kursik, można się dużo dowiedzieć. Po odbyciu kursu zdecydowanie można zacząć kodzić samemu :) Do tego przydałby się np. osobny kursik o Nade.js :p
4.5
4.5
4.5 Kurs treściwy. Mimo że z Reacta już coś tam umiem, to jest kilka rzeczy, o których się dowiedziałem. Dodałbym jeszcze kilka słów o wzorcu Render Props. Odejmuje pół gwiazdki za częste literówki, które często bywały irytujące i potrafiły mnie "zbić z tropu".
4.5
4.5
4.5
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Kurs prowadzony na luzie, spontanicznie, żywo i płynnie. Dostajemy ogrom wiedzy, sami nie wiedząc na koniec, kiedy i jak to wszystko udało się ogarnąć. Jeśli ktoś zna kanał Autora, nie trzeba tego kursu reklamować: jest tak samo, tylko lepiej.
5.0
5.0 Powiem tyle, brawo i jeszcze raz brawo! Tak mi się spodobał kurs, że zmieniłem zawód z automatyka - robotyka na frontend developera :D. Myślę, że przedstawiono wszystkie podstawy i na ich podstawie spokojnie nauczyłem się tworzyć pełną aplikację od zera. Ale chętnie bym jeszcze zobaczył wydanie rozszerzone, o np. rozbudowanie: Reduxa o slice, thunk; rozszerzony moduł unit testów, jak mockować reactowe biblioteki; może jakieś serwisy (multitasking) np. web worker dla React; i inne. Tak by móc uczyć się od razu na "głębokiej wodzie". Może Twórca Stron mógłby rozważyć kurs na poziom zaawansowany React'a? ;)
5.0 z zasady nie daję nigdzie 5/5 - bo przecież zawsze można coś poprawić, ulepszyć. No więc tutaj nie wiem czy na siłę byłabym w stanie się czegoś przyczepić - wszystkie zagadnienia tłumaczone tak, że nagle wydają się być oczywistością (i tutaj odnoszę się też do wspaniałej serii filmików na YT), kurs podzielony na dość krótkie odcinki (łatwe w dawkowaniu, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na długą sesję), możliwość zadawania dodatkowych pytań w komentarzach (pytań, na które Autor odpowiada!) - jestem zachwycona. Gdybym naprawdę potrzebowała znaleźć coś do poprawy to może opcja ukrycia listy rozwijalnej (podczas oglądania dzieliłam sobie ekran na pół i lista trochę kradła miejsce). Ale byłoby niesprawiedliwością twierdzić że jakkolwiek ujmuje to merytoryce :)
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Super kurs! Argumentując ten entuzjazm: -Fajnie jest pokazana struktura pliku, z która możemy spotkać się w momencie podjęcia pracy oraz także ułatwienie jak możemy dzielić nasze pliki/foldery aby były zrozumiale i z głowa poukładane . -wdrażanie nowych funkcjonalności nad projektem(który jest cały czas rozwijany), co skutkuje dokładnym zobrazowaniem jak dane funkcjonalności maja odzwierciedlenie w kodzie. A nie tylko pokazanie danej funkcjonalności bez żadnego kontekstu gdzie, kiedy ją użyć... -dużo dobrych praktyk pisania kodu -Mimo ze autor kursu powtarza ze komponenty clasowe już nie są stosowane, to jednak tak ich uczy w razie gdybyśmy mieli kiedyś styczność z kodem, któryś kiedy został napisany, jak były używane. Uważam ze kurs jest warty swoich pieniędzy i spędzonego czasu przy nim.
5.0 Pełna profeska !!! :)
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Trafiłem na ten kurs z kanału YT i bardzo sobię chwalę, zwłaszcza w porównaniu do innego kursu i wyjaśniania tam hooków. Ponadto forma pisania jednej apki i systematyczne jej rozwijanie tak aby przekazać wiedzę wydaje mi się odpowiedniejsza niż kilka małych projektów. No i co nie bez znaczenia ważna jest ummiejętność przekazywania wiedzy i to również otrzymujemy. Polecam jak najbardziej.
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Jest to zdecydowanie jeden z lepszych jeśli nie najlepszy kurs Reacta. Kurs posiada bardzo wysoki poziom merytoryczny podany jednak w sposób jasny i czytelny. I chociaż materiał jest bardzo obszerny to ścieżka po której prowadzi autor jest bardzo usystematyzowana, a narracja prowadzi konsekwentnie i rzeczowo, autor nie pomija tematów takich jak komponenty klasowe (i świetnie wyjaśnia dlaczego z nich nie rezygnować!) czy tworzenie własnych hooków. Adam tłumacząc wszystko od początku do końca teorię podaje jedynie w zakresie wymaganym do rozwiązania danego problemu bądź zrozumienia jak dany fragmentu kodu działa. Zdecydowanie nie ucieka w niepotrzebne wywody teoretyczne (które potrafią być zmorą takich kursów!). Ten kurs uczy Reacta i reactowego podejścia. Bardzo praktyczne podejście do tematu ponieważ autor jest praktykiem i w dodatku umie przekazać pragmatyczne podejście do programowania. Uzupełnieniem tego świetnego kursu jest to, że autor trzyma porządek w kodzie, na lewo i prawo stosuje dobre praktyki programistyczne, a uczestnik przy okazji nauki Reacta nabywa te umiejętności szlifując także znajomość Java Scriptu. Zdecydowanie polecam!
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Bardzo fajny, rzeczowy kurs. Przedstawia wiele dróg rozwiązania jednego problemu, co daje elastyczność w nauce. Wcześniej ani później nie skorzystałem z innego kursu. Ten absolutnie mi wystarczył do napisania dużej aplikacji Reactowej wraz z backendem, która posłuży jako praca obronna na studiach. Dzięki i pozdrawiam!
5.0 Dzięki za ten kurs, to była olbrzymia dawka informacji i pokazałeś takie życiowe podejście do tworzenia aplikacji. Wszystkie błędy i ich rozwiązania, miejsca w aplikacji, gdzie mówisz, że można zrobić to inaczej, na inne sposoby. Jeszcze raz Wielkie Dzięki za kurs i oczywiście Twoją działalność na YT.
5.0 Świetny kurs!
5.0
5.0
5.0
5.0 Kurs jest dość intensywny, wymaga skupienia i uwagi gdyż tempo jest szybkie i może coś umknąć, szczególnie wtedy, gdy ktoś nie jest biegły w javascript tak jak ja :) Oceniam na max!
5.0 Według mnie super kurs, przepełniony wiedzą, często wykraczającą poza Reacta. Dużo dobrych praktyk i możliwość zobaczenia jak od początku do końca wygląda tworzenie całkiem rozbudowanego projektu. Na pewno będę jeszcze wracać do wielu odcinków. Jedyne czego mi zabrakło to część z nieco mniej skomplikowanymi ćwiczeniami praktycznymi, żeby utrwalić wiedzę przed przejściem do budowy strony. Ale ogólnie mocno polecam ten kurs i dziękuję Autorowi!
5.0 Witam, oglądałem już trochę kursów na temat Reacta i mogę śmiało stwierdzić że ten jest najlepszym kursem jaki widziałem. W kursie są poruszane najnowsze i najważniejsze zagadnienia z Reacta. Kurs także pokazuje o czym wiele osób zapomina, a co jest bardzo ważne żeby refaktoryzować swój kod. Fajnie by było zobaczyć też taki kurs, który porusza tematykę security w aplikacjach internetowych. Pozdrawiam
5.0 Kurs jest ciekawy, dobrze i jasno wytłumaczone zagadnienia.
5.0
5.0 Jeden z najlepszych kursów jakie przeszedłem.
5.0 Super, polecam dowiesz się dużo pomocnych rzeczy przy tworzeniu frontu
5.0
5.0 Jeszcze co prawda nie skończyłem, ale kurs jest bardzo przydatny i daje wiele frajdy z poznawania reacta
5.0
5.0
 1. Kursy
 2. React - kurs kompletny 2021r.

React - kurs kompletny 2021r.

136 lekcji
Czas: 15 godz. 36 min
Średnia ocen: 4.9/5
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej
Materiały do pobrania
Certyfikat ukończenia

Cena z kodem rabatowym:

199 zł 127.00 zł

Weź udział

Cena z kodem rabatowym:

199 zł 127.00 zł

Weź udział

Jak pisać aplikacje w React.js i trzymać się dobrych praktyk?Chcesz zostać frontend lub fullstack developerem? Znasz podstawy JavaScriptu i chcesz rozwinąć swoje możliwości, a może chcesz zwiększyć swoje kwalifikacje i podnieść zarobki? Obecnie rynek jest pełen ogłoszeń dla deweloperów Reacta, w których...


widełki rozciągają się od kilku do kilkunasty tysięcy miesięcznie.


Nie ma się co dziwić. React jest obecnie najpopularniejszą biblioteką JavaScript. Stoi za nią potężna firma, jaką jest Facebook, dzięki czemu mamy pewność, że nie zniknie z dnia na dzień jak wiele innych bibliotek, ale będzie z nami jeszcze przez długi czas.

Częsty problem programistów frontend z którym sam się borykałem jest następujący:


Jak pisać aplikacje, które są łatwe w utrzymaniu i rozwoju?


Jeśli jesteś już w branży to na pewno znasz ten problem... Projekt się rozpoczyna, jest fajnie, wybierasz technologie i wszystko idzie gładko. Masz chęć i zapał do pracy.

Do czasu... Po pół roku projekt tak się rozrósł, że nie wiesz co jest gdzie. Ilość plików się mnoży, a Ty więcej czasu spędzasz nad rozkminianiem co i jak, niż nad samym kodowaniem. W każdym razie w tym miejscu pojawia się React, który...


pozwala pisał aplikacje modułowo, zachowując ład i porządek.


Oczywiście trzeba jeszcze wiedzieć jak to robić. Jak układać strukturę katalogów, jak nazywać pliki, jak planować projekt. Tego wszystkie dowiesz się w tym kursie. 


"Ale czy to jest dla mnie jeśli jeszcze nie jestem programistą? 🤔" 


Pamiętam moją ostatnią pracę przed IT. Lubiłem programować, uczyłem się sam jednak wciąż byłem poza branżą myśląc, że to jeszcze nie czas.

Do pracy chodziłem niechętnie, na siłę. Uczyłem się po godzinach jednak nie wiedziałem czy poradziłbym sobie w pracy jako programista. Dlatego w tym kursie, pokazuję od absolutnych podstaw jak tworzyć aplikacje w React.js tak jak się to robi w realnej pracy. Jeśli przerobisz uważnie cały kurs i przyswoich z niego całą wiedzę, uważam że możesz spokojnie starać się o stanowisko młodszego programisty. 

Baa! Wiedza z tego kursu często wykracza nawet ponad widzę middle developerów.  Pamiętaj, że...


branża IT nie lubi stagnacji!


To znaczy, że należy się rozwijać zamiast trwać przy starych technologiach. Nie pozwól, aby niechęć do nowego powstrzymała Cię przed rozwojem. Bądź o krok przed innymi. Jeśli pracujesz lub chcesz pracować jako frontend developer


na 90% prędzej czy później będziesz pracował z Reactem. 


Gdybym już się znalazł w tej sytuacji, to osobiście wolałbym być o krok przed innymi znając Reacta. Dlatego nie odkładaj decyzji na później i zacznij już teraz!


Kim jestem?

Nazywam się Adam Hałasa i swoje pierwsze strony pisałem w 2010 roku. Prowadzę blog oraz kanał na YouTubie dla programistów TworcaStron.pl.

 • Fullstack developer - pracuję jako programista tworząc aplikacje dla polskich i zagranicznych firm.
 • Autor kursów - tworzę kursy online dla programistów, które możesz znaleźć również na tej stronie oraz na YouTubie


Zresztą nie musisz ufać mi, zaufaj opinii kursantów, którzy ten kurs już przerobili 🔥:


Więcej opinii w sekcji "Opinie".


Zobacz kilka odcinków z kursu:

1.1 Intro

1.5 Historia Reacta

2.7 Listy i pętle

7.10 HOC - zmiana logiki

11.13 Dodanie hotelu

Dla kogo nie jest ten kurs?

Jeśli nie znasz w ogóle JavaScriptu oraz HTML/CSS to ten kurs nie jest dla Ciebie. Wróć tutaj za jakiś czas :)


React - kurs kompletny

Poznaj Reacta w jego najnowszej odsłownie (v17). Nieważne czy pracowałeś z Reactem czy to Twój początek. Kurs kompleksowo omawia wszystkie zagadnienia od podstaw po rzeczy zaawansowane.


Kurs składa się z ponad 130 lekcji i zawiera ponad 15 godzin materiału. Prowadzony tak, aby stopniowo wdrażać w świat najpopularniejszej biblioteki JavaScript.

Kurs ten kosztuje mniej niż jeden dzień pracy programisty React.js. Jest to cena jednorazowego wyjścia do klubu, dobrej kolacji lub nowej bluzy. W zamian dostajesz wiedzę, która pozwoli Ci pisać aplikacje frontendowe i podniesie Twoje kwalifikacje na rynku pracy. Wybór należ do Ciebie.

Czy ten kurs jest dla mnie?

 • chcesz zacząć pracować jako programista frontend lub React developer?
 • znasz JavaScript i chcesz dalej rozwijać się we frontendzie?
 • chcesz nauczyć się najpopularniejszej biblioteki JS?
 • podnieść swoje kwalifikacje i być bardziej konkurencyjny na rynku pracy?
 • chcesz pisać dobry kod i wiedzieć jak tworzyć strukturę projektu?
 • chcesz otworzyć sobie dalszą drogę rozwoju (znajomość Reacta jest wymagana przed wejściem do React Native, czyli narzędzia do tworzenia aplikacji mobilnych w JSie)?
 • miałeś styczność z Reactem i teraz chcesz go poznać lepiej lub usystematyzować swoją wiedzę?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, chociaż na jedno pytanie to ten kurs jest dla Ciebie!

Zawartość kursu:

 • czym jest React, historia, porównanie, zastosowanie
 • komponenty klasowe i funkcyjne
 • zarządzanie stanem aplikacji
 • rejestracja, logowanie, autentykacja
 • stylowanie aplikacji
 • zapisywanie i odczytywanie danych z bazy danych
 • łączenie z backendem
 • hooki, pisanie własnych hooków
 • tworzenie i walidacja formularzy
 • routing - strony, podstrony, zarządzanie ruchem
 • testowanie i debugowanie aplikacji
 • redux
 • deploy, wysyłanie plików na hosting
 • ... i wiele więcej

Gratis:

Do kursu gratisowo otrzymasz ściągi PDF z ważniejszymi elementami Reacta. Dodatkowo co kilka odcinków możesz pobrać aktualny kod , tak abyś mógł zacząć w dowolnym momencie!


Nic nie ryzykujesz, daję Ci gwarancję satysfakcji!

Każdy może wystawić opinie pod moimi kursami, nigdy żadnej nie usunąłem. Dlatego jestem pewny jakości moich kursów. Jak bardzo?
Na tyle, że jeśli kurs Ci się nie spodoba zwrócę Ci wszystkie pieniądze!

Wystarczy, że w ciągu 30 dni napiszesz, że kurs Ci się nie podoba a ja zwrócę Ci wszystko co do grosza. Nawet bez podawania przyczyny. Nic nie ryzykujesz!

Dzięki tej gwarancji nie musisz odkładać decyzji na później. Możesz zainwestować w swój rozwój już teraz, a jeśli z jakiegokolwiek powodu kurs nie przypadnie Ci do gustu, wrócisz do stanu początkowego :) 

Pamiętaj, że rynek IT nie lubi stagnacji. Każdy dzień zwłoki to dzień w plecy. Nie zostawaj w tyle. Jeśli skorzystasz z oferty właśnie teraz, już za tydzien lub dwa będziesz pisał aplikacje w React.js. Dodatkowo cena kursu może się z czasem zwiększyć. 


FAQ


Czy można zmieniać prędkość wideo?

Tak, plejer wideo pozwala na oglądanie w tempie od 0.8 do x2. Możesz więc przerobić ten kurs znacznie szybciej.

Czy po kursie będę potrafił pisać aplikacje i strony w React.js?

Tak, zdecydowanie!

Czy kurs zawiera pliki do pobrania?

Tak, co kilka odcinków jest do pobrania aktualny kod. 

Czy mogę zadawać pytania autorowi kursów?

Tak. Pod każdym odcinkiem można zadać pytanie. Może odpowiedzieć inny kursant, ale ja również zawsze odpowiadam. Możesz do mnie pisać na adres email.

Czy kurs zawiera jeden duży projekt czy kilka małych?

Kurs zawiera jeden duży projekt. Jest tak, ponieważ specyfika kursu wygląda tak, że każdy moduł wynika z poprzedniego. Dlatego potrzebna jest znajomość całego kodu, który z czasem jest coraz większy. W przypadku małych projektów, kursant dostawałby pod koniec dużo nowego kodu i zamiast skupiać się na Reakcie, spędzałby masę czasu na zrozumienie nowego kodu. 

Czy przed kursem muszę posiadać wiedzę na temat Reacta? 

Nie! Kurs jest od podstaw po rzeczy zaawansowane. Wyjaśniam czym jest React, po co powstał i jak działa. Jedyne wymaganie to podstawowa znajomość JavaScript i HTML. Dlatego kurs jest dobry zarówno dla osób początkujących jak i dla tych, którzy mają już trochę doświadczenia.

Czy będę potrafił stworzony projekt umieścić w internecie?

Tak. Pokazuję jak wgrać pliki na hosting Firebase i co należy wcześniej zrobić.

Czy nauczę się dobry zasad pisania kodu?

Tak. Kurs jest prowadzony tak, aby trzymać się dobry zasad pisania kodu, nazywania plików oraz tworzenia struktury folderów.

Średnia ocena kursantów (ocen: 64)

4.9

Rafał J.

5.0
"Kurs prowadzony na luzie, spontanicznie, żywo i płynnie. Dostajemy ogrom wiedzy, sami nie wiedząc na koniec, kiedy i jak to wszystko udało się ogarnąć. Jeśli ktoś zna kanał Autora, nie trzeba tego kursu reklamować: jest tak samo, tylko lepiej."

Piotr S.

5.0

kochanpl k.

5.0

Michał F.

5.0
"Jest to zdecydowanie jeden z lepszych jeśli nie najlepszy kurs Reacta. Kurs posiada bardzo wysoki poziom merytoryczny podany jednak w sposób jasny i czytelny. I chociaż materiał jest bardzo obszerny to ścieżka po której prowadzi autor jest bardzo usystematyzowana, a narracja prowadzi konsekwentnie i rzeczowo, autor nie pomija tematów takich jak komponenty klasowe (i świetnie wyjaśnia dlaczego z nich nie rezygnować!) czy tworzenie własnych hooków. Adam tłumacząc wszystko od początku do końca teorię podaje jedynie w zakresie wymaganym do rozwiązania danego problemu bądź zrozumienia jak dany fragmentu kodu działa. Zdecydowanie nie ucieka w niepotrzebne wywody teoretyczne (które potrafią być zmorą takich kursów!). Ten kurs uczy Reacta i reactowego podejścia. Bardzo praktyczne podejście do tematu ponieważ autor jest praktykiem i w dodatku umie przekazać pragmatyczne podejście do programowania. Uzupełnieniem tego świetnego kursu jest to, że autor trzyma porządek w kodzie, na lewo i prawo stosuje dobre praktyki programistyczne, a uczestnik przy okazji nauki Reacta nabywa te umiejętności szlifując także znajomość Java Scriptu. Zdecydowanie polecam!"

Michał C.

4.5
"Kurs treściwy. Mimo że z Reacta już coś tam umiem, to jest kilka rzeczy, o których się dowiedziałem. Dodałbym jeszcze kilka słów o wzorcu Render Props. Odejmuje pół gwiazdki za częste literówki, które często bywały irytujące i potrafiły mnie "zbić z tropu"."

Robert M.

5.0

Maciej G.

5.0

Malgorzata W.

5.0

0b11001010 0.

5.0

Miroslaw M.

4.5

Michał R.

5.0

Kamil K.

5.0

Andrzej P.

5.0

Rafał K.

5.0

5.0
"Bardzo fajny, rzeczowy kurs. Przedstawia wiele dróg rozwiązania jednego problemu, co daje elastyczność w nauce. Wcześniej ani później nie skorzystałem z innego kursu. Ten absolutnie mi wystarczył do napisania dużej aplikacji Reactowej wraz z backendem, która posłuży jako praca obronna na studiach. Dzięki i pozdrawiam!"

Ad P.

4.5

Patryk G.

5.0
"Dzięki za ten kurs, to była olbrzymia dawka informacji i pokazałeś takie życiowe podejście do tworzenia aplikacji. Wszystkie błędy i ich rozwiązania, miejsca w aplikacji, gdzie mówisz, że można zrobić to inaczej, na inne sposoby. Jeszcze raz Wielkie Dzięki za kurs i oczywiście Twoją działalność na YT."

Mateusz K.

5.0

Marcin F.

5.0
"Świetny kurs!"

Przemek S.

5.0

Maciej R.

5.0

Robert N.

5.0
"Kurs jest dość intensywny, wymaga skupienia i uwagi gdyż tempo jest szybkie i może coś umknąć, szczególnie wtedy, gdy ktoś nie jest biegły w javascript tak jak ja :) Oceniam na max!"

Agnieszka P.

5.0
"Według mnie super kurs, przepełniony wiedzą, często wykraczającą poza Reacta. Dużo dobrych praktyk i możliwość zobaczenia jak od początku do końca wygląda tworzenie całkiem rozbudowanego projektu. Na pewno będę jeszcze wracać do wielu odcinków. Jedyne czego mi zabrakło to część z nieco mniej skomplikowanymi ćwiczeniami praktycznymi, żeby utrwalić wiedzę przed przejściem do budowy strony. Ale ogólnie mocno polecam ten kurs i dziękuję Autorowi!"

Adrian O.

5.0
"Witam, oglądałem już trochę kursów na temat Reacta i mogę śmiało stwierdzić że ten jest najlepszym kursem jaki widziałem. W kursie są poruszane najnowsze i najważniejsze zagadnienia z Reacta. Kurs także pokazuje o czym wiele osób zapomina, a co jest bardzo ważne żeby refaktoryzować swój kod. Fajnie by było zobaczyć też taki kurs, który porusza tematykę security w aplikacjach internetowych. Pozdrawiam"

Artur G.

5.0
"Kurs jest ciekawy, dobrze i jasno wytłumaczone zagadnienia."

Michał L.

5.0

Łukasz R.

4.0
"Spoko kursik, można się dużo dowiedzieć. Po odbyciu kursu zdecydowanie można zacząć kodzić samemu :) Do tego przydałby się np. osobny kursik o Nade.js :p"

5.0
"Jeden z najlepszych kursów jakie przeszedłem."

Mateusz B.

5.0
"Super, polecam dowiesz się dużo pomocnych rzeczy przy tworzeniu frontu"

Kamil J.

5.0

Maksymilian A.

4.5

Marek K.

5.0
"Jeszcze co prawda nie skończyłem, ale kurs jest bardzo przydatny i daje wiele frajdy z poznawania reacta"

Jan S.

5.0

Jacek S.

5.0

Mateusz S.

5.0

Arkadiusz Z.

5.0
"Super kurs! Argumentując ten entuzjazm: -Fajnie jest pokazana struktura pliku, z która możemy spotkać się w momencie podjęcia pracy oraz także ułatwienie jak możemy dzielić nasze pliki/foldery aby były zrozumiale i z głowa poukładane . -wdrażanie nowych funkcjonalności nad projektem(który jest cały czas rozwijany), co skutkuje dokładnym zobrazowaniem jak dane funkcjonalności maja odzwierciedlenie w kodzie. A nie tylko pokazanie danej funkcjonalności bez żadnego kontekstu gdzie, kiedy ją użyć... -dużo dobrych praktyk pisania kodu -Mimo ze autor kursu powtarza ze komponenty clasowe już nie są stosowane, to jednak tak ich uczy w razie gdybyśmy mieli kiedyś styczność z kodem, któryś kiedy został napisany, jak były używane. Uważam ze kurs jest warty swoich pieniędzy i spędzonego czasu przy nim."

Mateusz M.

5.0

5.0

Maksymilian I.

5.0

Tomasz J.

5.0

Agnieszka T.

5.0
"z zasady nie daję nigdzie 5/5 - bo przecież zawsze można coś poprawić, ulepszyć. No więc tutaj nie wiem czy na siłę byłabym w stanie się czegoś przyczepić - wszystkie zagadnienia tłumaczone tak, że nagle wydają się być oczywistością (i tutaj odnoszę się też do wspaniałej serii filmików na YT), kurs podzielony na dość krótkie odcinki (łatwe w dawkowaniu, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na długą sesję), możliwość zadawania dodatkowych pytań w komentarzach (pytań, na które Autor odpowiada!) - jestem zachwycona. Gdybym naprawdę potrzebowała znaleźć coś do poprawy to może opcja ukrycia listy rozwijalnej (podczas oglądania dzieliłam sobie ekran na pół i lista trochę kradła miejsce). Ale byłoby niesprawiedliwością twierdzić że jakkolwiek ujmuje to merytoryce :)"

Oskar S.

5.0
"Powiem tyle, brawo i jeszcze raz brawo! Tak mi się spodobał kurs, że zmieniłem zawód z automatyka - robotyka na frontend developera :D. Myślę, że przedstawiono wszystkie podstawy i na ich podstawie spokojnie nauczyłem się tworzyć pełną aplikację od zera. Ale chętnie bym jeszcze zobaczył wydanie rozszerzone, o np. rozbudowanie: Reduxa o slice, thunk; rozszerzony moduł unit testów, jak mockować reactowe biblioteki; może jakieś serwisy (multitasking) np. web worker dla React; i inne. Tak by móc uczyć się od razu na "głębokiej wodzie". Może Twórca Stron mógłby rozważyć kurs na poziom zaawansowany React'a? ;)"

Katarzyna K.

5.0

Adrian P.

5.0

Piotr Z.

5.0

PIotr C.

5.0

sławek j.

5.0

Paweł C.

5.0

Sławomir K.

4.5

Jakub K.

5.0

Michał B.

5.0

Antoni M.

5.0
"Pełna profeska !!! :)"

Dominika S.

5.0

Szymon S.

5.0

Konrad S.

5.0

Maciej M.

4.5

Łukasz S.

5.0

krzysztof k.

5.0

Paweł Z.

5.0
"Trafiłem na ten kurs z kanału YT i bardzo sobię chwalę, zwłaszcza w porównaniu do innego kursu i wyjaśniania tam hooków. Ponadto forma pisania jednej apki i systematyczne jej rozwijanie tak aby przekazać wiedzę wydaje mi się odpowiedniejsza niż kilka małych projektów. No i co nie bez znaczenia ważna jest ummiejętność przekazywania wiedzy i to również otrzymujemy. Polecam jak najbardziej."

Bartosz M.

5.0

Bartek S.

5.0

Tomasz C.

5.0

Włodek J.

5.0

5.0

Wprowadzenie

 • 1.1  Powitanie 02:06
 • 1.2  Czym jest React 03:48
 • 1.3  SPA vs tradycyjna strona 07:00
 • 1.4  React vs inne frameworki 05:56
 • 1.5  Historia Reacta 03:09
 • 1.6  Wady i zalety 05:28
 • 1.7  React vs React Native 02:59
 • 1.8  Co dobrze wiedzieć 01:29
 • 1.9  Co dobrze wiedzieć (spis odcinków YT) 00:00
 • 1.10  Lekcja organizacyjna 00:00

Podstawy

 • 2.1  Pierwsze użycie 04:23
 • 2.2  Czym jest JSX 03:08
 • 2.3  JSX w praktyce 03:24
 • 2.4  Pierwszy komponent 03:48
 • 2.5  Przenosimy kod do edytora 03:10
 • 2.6  Piszemy blog 07:40
 • 2.7  Listy i pętle 08:22
 • 2.8  Instrukcje warunkowe 04:05
 • 2.9  Przekazanie wszystkich propsów 04:25
 • 2.10  Akcje, reakcje, przyciski 05:41
 • 2.11  State 05:53
 • 2.12  Komponenty klasowe 08:18
 • 2.13  Komponenty klasowe vs funkcyjne 06:15
 • 2.14  Pliki na produkcje 13:19

Aplikacja React: strona z hotelami (à la Booking)

 • 3.1  Planowanie aplikacji, zarys strony 06:07
 • 3.2  Instalacja | create-react-app 06:13
 • 3.3  Struktura plików 10:32
 • 3.4  Komponenty bazowe, rozbicie na pliki 09:34

Wygląd, stylowanie

 • 4.1  CSS import 05:02
 • 4.2  Stylowanie globalne 03:32
 • 4.3  Stylowanie css module 05:19
 • 4.4  Stylowanie inline 04:43
 • 4.5  Dodajemy Bootstrapa 12:48
 • 4.6  Łączenie klas (modułowe, globalne) 09:25
 • 4.7  Zdjęcia, pliki 17:58
 • 4.8  Public folder 03:44
 • 4.9  Sass 06:13

Logika

 • 5.1  Pobieranie wartości wyszukiwarki 06:26
 • 5.2  Rozpoznanie klawiatury 05:08
 • 5.3  Wdrożenie stanu aplikacji 08:09
 • 5.4  Import react from 'react' - potrzebne? 02:03
 • 5.5  Przekazywanie propsów w górę 08:17
 • 5.6  this w klasach | class-fields-proposal 13:19
 • 5.7  PropTypes 09:36
 • 5.8  Cykl życia komponentu 16:21

Debugowanie

 • 6.1  React errors 02:17
 • 6.2  Debugowanie JS 05:06
 • 6.3  React dev tools 08:50

Zaawansowane komponenty

 • 7.1  Kompozycja 03:55
 • 7.2  Layout strony 07:15
 • 7.3  Kolorystyka strony 12:39
 • 7.4  Context API 12:08
 • 7.5  Aktualizacja kontextu 07:23
 • 7.6  useContext 05:11
 • 7.7  Wiele kontekstów 07:26
 • 7.8  Debugowanie kontekstu 02:41
 • 7.9  HOC - komponent wyższego rzędu 08:31
 • 7.10  HOC - zmiana logiki 06:58
 • 7.11  Paralax dzięki HOC 05:06
 • 7.12  useEffect 06:39
 • 7.13  useRef 03:31
 • 7.14  Przepisanie klasy App na funkcje 10:14
 • 7.15  useReducer 18:35
 • 7.16  useReducer init 02:46
 • 7.17  Niepotrzebne renderowanie klasy 06:14
 • 7.18  Niepotrzebne renderowanie funkcji 05:50
 • 7.19  useMemo 06:06
 • 7.20  Najlepsza oferta 09:15
 • 7.21  useCallback 05:27
 • 7.22  useLayoutEffect 10:22
 • 7.23  Licznik czasu najlepszej oferty 06:18
 • 7.24  useEffect cleanup 04:44

Własne hooki

 • 8.1  Po co nam hooki 04:43
 • 8.2  Własny useState 07:35
 • 8.3  Własny hook - useAuth 07:53
 • 8.4  useDebugValue 02:01
 • 8.5  Własny hook - useLocalStorage 08:36
 • 8.6  Ostatnio oglądana oferta 13:21
 • 8.7  useState przyjmujący funkcje (fix dla useLocalStorage) 02:24
 • 8.8  Własny hook - useWebsiteTitle 04:01

Routing

 • 9.1  Wprowadzenie 04:23
 • 9.2  Więcej stron 07:29
 • 9.3  Struktura plików 11:41
 • 9.4  Switch - jedna strona jednocześnie 05:54
 • 9.5  Odczytanie parametrów URL 09:06
 • 9.6  Refaktoring 07:50
 • 9.7  Przekierowanie z wyszukiwarki 07:58
 • 9.8  Klasa .active w menu 05:50
 • 9.9  Kilka routingów jednocześnie 12:47
 • 9.10  404 02:36
 • 9.11  hashRouter 02:58
 • 9.12  Przekierowanie na stronę logowania 09:32
 • 9.13  Lazy loading 07:32
 • 9.14  Error boundary 10:00
 • 9.15  Refaktoring useWebsiteTitle 05:06

Formularze

 • 10.1  Kontrolowane vs niekontrolowane 15:04
 • 10.2  Walidacja 17:41
 • 10.3  Formularz dodawania hotelu 20:53
 • 10.4  Przebudowa formularza na komponenty 24:20
 • 10.5  Walidacja inaczej 18:46
 • 10.6  Formularz rejestracji 10:04

Połączenie z backendem

 • 11.1  Wstęp (firebase) 02:20
 • 11.2  Fetch vs axios 06:26
 • 11.3  Konfiguracja axiosa 01:57
 • 11.4  Firebase SDK 01:26
 • 11.5  Autentykacja backend vs frontend 03:58
 • 11.6  Rejestracja 09:48
 • 11.7  Wyświetlanie błędów firebase 02:42
 • 11.8  Logowanie 10:32
 • 11.9  Przechowywanie stanu logowania 04:34
 • 11.10  Druga instancja axios 02:01
 • 11.11  Przechowywanie usera w stanie 04:58
 • 11.12  Aktualizacja profilu 05:55
 • 11.13  Dodanie hotelu 04:19
 • 11.14  Moje hotele - lista 07:10
 • 11.15  Wyświetlanie hoteli 09:08
 • 11.16  Usuwanie hotelu 03:09
 • 11.17  Edycja hotelu 15:30
 • 11.18  Firebase rules 01:29
 • 11.19  Zakończenie modułu - rating 09:03
 • 11.20  Rating - fix 01:35

Testy

 • 12.1  Czy są testy automatyczne 03:10
 • 12.2  Pierwszy test 03:34
 • 12.3  Test Menu 06:59
 • 12.4  Test Login 11:28
 • 12.5  reportWebVitals 03:46

Deploy

 • 13.1  Pliki konfiguracyjne 03:38
 • 13.2  Build i upload na hosting 04:38

Na koniec

 • 14.1  Porządkowanie plików 01:46
 • 14.2  Components vs Containers 04:41
 • 14.3  Sprzątanie ostrzeżeń 05:36
 • 14.4  Portale 02:34
 • 14.5  Przykładowe projekty 00:58
 • 14.6  Redux 17:59
 • 14.7  Koniec, prośba ode mnie 00:58

Bonus

 • 15.1  Render Pattern 12:54

Średnia ocena kursantów (ocen: 64)

4.9

Rafał J.

5.0
"Kurs prowadzony na luzie, spontanicznie, żywo i płynnie. Dostajemy ogrom wiedzy, sami nie wiedząc na koniec, kiedy i jak to wszystko udało się ogarnąć. Jeśli ktoś zna kanał Autora, nie trzeba tego kursu reklamować: jest tak samo, tylko lepiej."

Piotr S.

5.0

kochanpl k.

5.0

Michał F.

5.0
"Jest to zdecydowanie jeden z lepszych jeśli nie najlepszy kurs Reacta. Kurs posiada bardzo wysoki poziom merytoryczny podany jednak w sposób jasny i czytelny. I chociaż materiał jest bardzo obszerny to ścieżka po której prowadzi autor jest bardzo usystematyzowana, a narracja prowadzi konsekwentnie i rzeczowo, autor nie pomija tematów takich jak komponenty klasowe (i świetnie wyjaśnia dlaczego z nich nie rezygnować!) czy tworzenie własnych hooków. Adam tłumacząc wszystko od początku do końca teorię podaje jedynie w zakresie wymaganym do rozwiązania danego problemu bądź zrozumienia jak dany fragmentu kodu działa. Zdecydowanie nie ucieka w niepotrzebne wywody teoretyczne (które potrafią być zmorą takich kursów!). Ten kurs uczy Reacta i reactowego podejścia. Bardzo praktyczne podejście do tematu ponieważ autor jest praktykiem i w dodatku umie przekazać pragmatyczne podejście do programowania. Uzupełnieniem tego świetnego kursu jest to, że autor trzyma porządek w kodzie, na lewo i prawo stosuje dobre praktyki programistyczne, a uczestnik przy okazji nauki Reacta nabywa te umiejętności szlifując także znajomość Java Scriptu. Zdecydowanie polecam!"

Michał C.

4.5
"Kurs treściwy. Mimo że z Reacta już coś tam umiem, to jest kilka rzeczy, o których się dowiedziałem. Dodałbym jeszcze kilka słów o wzorcu Render Props. Odejmuje pół gwiazdki za częste literówki, które często bywały irytujące i potrafiły mnie "zbić z tropu"."

Robert M.

5.0

Maciej G.

5.0

Malgorzata W.

5.0

0b11001010 0.

5.0

Miroslaw M.

4.5

Michał R.

5.0

Kamil K.

5.0

Andrzej P.

5.0

Rafał K.

5.0

5.0
"Bardzo fajny, rzeczowy kurs. Przedstawia wiele dróg rozwiązania jednego problemu, co daje elastyczność w nauce. Wcześniej ani później nie skorzystałem z innego kursu. Ten absolutnie mi wystarczył do napisania dużej aplikacji Reactowej wraz z backendem, która posłuży jako praca obronna na studiach. Dzięki i pozdrawiam!"

Ad P.

4.5

Patryk G.

5.0
"Dzięki za ten kurs, to była olbrzymia dawka informacji i pokazałeś takie życiowe podejście do tworzenia aplikacji. Wszystkie błędy i ich rozwiązania, miejsca w aplikacji, gdzie mówisz, że można zrobić to inaczej, na inne sposoby. Jeszcze raz Wielkie Dzięki za kurs i oczywiście Twoją działalność na YT."

Mateusz K.

5.0

Marcin F.

5.0
"Świetny kurs!"

Przemek S.

5.0

Maciej R.

5.0

Robert N.

5.0
"Kurs jest dość intensywny, wymaga skupienia i uwagi gdyż tempo jest szybkie i może coś umknąć, szczególnie wtedy, gdy ktoś nie jest biegły w javascript tak jak ja :) Oceniam na max!"

Agnieszka P.

5.0
"Według mnie super kurs, przepełniony wiedzą, często wykraczającą poza Reacta. Dużo dobrych praktyk i możliwość zobaczenia jak od początku do końca wygląda tworzenie całkiem rozbudowanego projektu. Na pewno będę jeszcze wracać do wielu odcinków. Jedyne czego mi zabrakło to część z nieco mniej skomplikowanymi ćwiczeniami praktycznymi, żeby utrwalić wiedzę przed przejściem do budowy strony. Ale ogólnie mocno polecam ten kurs i dziękuję Autorowi!"

Adrian O.

5.0
"Witam, oglądałem już trochę kursów na temat Reacta i mogę śmiało stwierdzić że ten jest najlepszym kursem jaki widziałem. W kursie są poruszane najnowsze i najważniejsze zagadnienia z Reacta. Kurs także pokazuje o czym wiele osób zapomina, a co jest bardzo ważne żeby refaktoryzować swój kod. Fajnie by było zobaczyć też taki kurs, który porusza tematykę security w aplikacjach internetowych. Pozdrawiam"

Artur G.

5.0
"Kurs jest ciekawy, dobrze i jasno wytłumaczone zagadnienia."

Michał L.

5.0

Łukasz R.

4.0
"Spoko kursik, można się dużo dowiedzieć. Po odbyciu kursu zdecydowanie można zacząć kodzić samemu :) Do tego przydałby się np. osobny kursik o Nade.js :p"

5.0
"Jeden z najlepszych kursów jakie przeszedłem."

Mateusz B.

5.0
"Super, polecam dowiesz się dużo pomocnych rzeczy przy tworzeniu frontu"

Kamil J.

5.0

Maksymilian A.

4.5

Marek K.

5.0
"Jeszcze co prawda nie skończyłem, ale kurs jest bardzo przydatny i daje wiele frajdy z poznawania reacta"

Jan S.

5.0

Jacek S.

5.0

Mateusz S.

5.0

Arkadiusz Z.

5.0
"Super kurs! Argumentując ten entuzjazm: -Fajnie jest pokazana struktura pliku, z która możemy spotkać się w momencie podjęcia pracy oraz także ułatwienie jak możemy dzielić nasze pliki/foldery aby były zrozumiale i z głowa poukładane . -wdrażanie nowych funkcjonalności nad projektem(który jest cały czas rozwijany), co skutkuje dokładnym zobrazowaniem jak dane funkcjonalności maja odzwierciedlenie w kodzie. A nie tylko pokazanie danej funkcjonalności bez żadnego kontekstu gdzie, kiedy ją użyć... -dużo dobrych praktyk pisania kodu -Mimo ze autor kursu powtarza ze komponenty clasowe już nie są stosowane, to jednak tak ich uczy w razie gdybyśmy mieli kiedyś styczność z kodem, któryś kiedy został napisany, jak były używane. Uważam ze kurs jest warty swoich pieniędzy i spędzonego czasu przy nim."

Mateusz M.

5.0

5.0

Maksymilian I.

5.0

Tomasz J.

5.0

Agnieszka T.

5.0
"z zasady nie daję nigdzie 5/5 - bo przecież zawsze można coś poprawić, ulepszyć. No więc tutaj nie wiem czy na siłę byłabym w stanie się czegoś przyczepić - wszystkie zagadnienia tłumaczone tak, że nagle wydają się być oczywistością (i tutaj odnoszę się też do wspaniałej serii filmików na YT), kurs podzielony na dość krótkie odcinki (łatwe w dawkowaniu, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na długą sesję), możliwość zadawania dodatkowych pytań w komentarzach (pytań, na które Autor odpowiada!) - jestem zachwycona. Gdybym naprawdę potrzebowała znaleźć coś do poprawy to może opcja ukrycia listy rozwijalnej (podczas oglądania dzieliłam sobie ekran na pół i lista trochę kradła miejsce). Ale byłoby niesprawiedliwością twierdzić że jakkolwiek ujmuje to merytoryce :)"

Oskar S.

5.0
"Powiem tyle, brawo i jeszcze raz brawo! Tak mi się spodobał kurs, że zmieniłem zawód z automatyka - robotyka na frontend developera :D. Myślę, że przedstawiono wszystkie podstawy i na ich podstawie spokojnie nauczyłem się tworzyć pełną aplikację od zera. Ale chętnie bym jeszcze zobaczył wydanie rozszerzone, o np. rozbudowanie: Reduxa o slice, thunk; rozszerzony moduł unit testów, jak mockować reactowe biblioteki; może jakieś serwisy (multitasking) np. web worker dla React; i inne. Tak by móc uczyć się od razu na "głębokiej wodzie". Może Twórca Stron mógłby rozważyć kurs na poziom zaawansowany React'a? ;)"

Katarzyna K.

5.0

Adrian P.

5.0

Piotr Z.

5.0

PIotr C.

5.0

sławek j.

5.0

Paweł C.

5.0

Sławomir K.

4.5

Jakub K.

5.0

Michał B.

5.0

Antoni M.

5.0
"Pełna profeska !!! :)"

Dominika S.

5.0

Szymon S.

5.0

Konrad S.

5.0

Maciej M.

4.5

Łukasz S.

5.0

krzysztof k.

5.0

Paweł Z.

5.0
"Trafiłem na ten kurs z kanału YT i bardzo sobię chwalę, zwłaszcza w porównaniu do innego kursu i wyjaśniania tam hooków. Ponadto forma pisania jednej apki i systematyczne jej rozwijanie tak aby przekazać wiedzę wydaje mi się odpowiedniejsza niż kilka małych projektów. No i co nie bez znaczenia ważna jest ummiejętność przekazywania wiedzy i to również otrzymujemy. Polecam jak najbardziej."

Bartosz M.

5.0

Bartek S.

5.0

Tomasz C.

5.0

Włodek J.

5.0

5.0