TworcaStron.pl TworcaStron.pl Node.js - kurs kompletny Poznaj Noda, środowisko pozwalające pisać strony, backendy i aplikacje w języku JavaScript. Od zera do mastera! 4.9 34
4.0
4.0
4.0
4.5
4.5
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Bardzo dobry kurs.
5.0
5.0 Świetny kurs, jestem prawie pewien, że aktualnie najbardziej zaawansowany kurs Node'a w języku polskim. Adam jest kozackim nauczycielem i świetnie przekazuje wiedzę. Projekt sam w sobie pokazuje życiowe użycie każdej z nabytej podczas kursu umiejętności. Nauczyłem się tylu fajnych rzeczy, i tak naprawdę, naprawdę życiowych jak autoryzacja, hashowanie i w końcu podłapałem temat baz danych. Fajnym uzupełnieniem jest kilka małych projektów na koniec, które dodatkowo pomagają zrozumieć niektóre rzeczy. Na pewno spodobają się osobom, które lubią się uczyć na projektach. Nie mogę dać nic innego jak 5.
5.0 Jak dotąd, a zrobiłem już około 60% kursu jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo uporządkował mi to co już wcześniej zdołałem się nauczyć z Node'a, wszystkie zagadnienia są bardzo klarownie wytłumaczone, krok po kroku na bardzo ciekawych niezbyt trudnych przykładach. Zadania do samodzielnego wykonania, to super sprawa bo niby wszystko jest jasne i zrozumiałe ale jak przychodzi do do samodzielnego rozwiązania, to są momenty niepewności :). Naprawdę polecam kurs. Jacek
5.0 Kolejny kurs Adama, który wybrałem ze względu na lekkość z jaką pokazuje złożone rzeczy. Przyznaję, że JavaScript znam średnio. Ale pomogło mi obejrzenie kilku krótkich filmików z kanału YouTube polecanych we wstepie kursu. Były momenty, że nie nadążałem za tempem prowadzącego. Tu polecam Ci skorzystać z oglądania kursu z prędkością 0,9x. Kurs jest starannie przygotowany. Zdecydowanie można go nazwać kompletnym.
5.0 Kurs jest bardzo dobry, zrozumiały i praktyczny. Bardzo fajnie wymyślone ćwiczenia, które pozwalają utrwalić wiedzę jak i poznać nową i doszukać się czegoś samodzielnie. Także nieźle to zostało przemyślane przez autora :) Polecam!
5.0
5.0
5.0 Jak na razie jestem na 31% ale kurs jest bardzo fajny, wiele informacji o których wcześniej nie wiedziałem oraz jest świetnie tłumaczony!
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0
5.0 Jestem póki co po pierwszym module, ale widać staranność w przygotowaniu kursu i merytoryczność. Twórca kursu niewątpliwie posiada dużą wiedzę i co ważne umie ja przekazywać.
5.0 Kompletny i praktyczny kurs Node.js od podstaw aż po techniki zaawansowane. Kurs przygotowany przez praktyka doskonale znającego temat, który każde zagadnienie fachowo omawia. Materiał został podzielony na krótkie lekcje zamknięte w większych modułach. Ten bardzo przemyślany sposób ułatwia naukę, można w dowolnej chwili przerwać pracę, aby później wrócić i kontynuować - chociaż właściwie czasami jest się ciężko oderwać! Kurs konsekwentnie prowadzi w zagadnienia zaawansowane dlatego nie jest to kurs adresowany wyłącznie dla początkujących. Można pogłębić swoją wiedzę o najnowszym JavaScripcie, MongoDB, Mongoose, itp. Autor zwraca uwagę na dobrą organizację kodu jak i jego jakość. Prowadzący zachęca jak i sam korzysta z oficjalnych dokumentacji. Mocną stroną jest dobór przykładów i zadań w których wszystko ukierunkowane zostało na podejście praktyczne. Przez cały kurs nie odrywamy rąk od kodu - właściwie jest to live coding. Tworzony kod jak i przykłady są konkretne i czytelne, same zadania zrozumiałe, a każde z nich zostaje rozwiązane i wyjaśnione. Mogę śmiało stwierdzić ze ten kurs jest jednym z najlepszych kursów Node.js.
5.0 Moim zdaniem kurs jest świetny dla osób początkujących, które dopiero wkraczają w świat Node'a. Uczenie się z udostępnionych treści to czysta przyjemność, można bardzo wiele się nauczyć w niedługim czasie. Polecam ten kurs każdemu z całego serca!
5.0
 1. Kursy
 2. Node.js - kurs kompletny

Node.js - kurs kompletny

Node.js - kurs kompletny

140 lekcji
Czas: 13 godz. 21 min
Średnia ocen: 4.9/5
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej
Certyfikat ukończenia

Cena:

137 zł

Weź udział

Cena:

137 zł

Weź udział

Jak zostać programistą Node.js i pisać strony oraz aplikacje backendowe przy użyciu JavaScript? 


Znasz przynajmniej podstawy JavaScript? Potrafisz tworzyć frontendy?

W takim razie dobrze wiesz, że frontend to tylko jedna część strony czy aplikacji internetowej. Druga część to backend, pisany jest zazwyczaj w kompletnie innej technologii niż frontend. Może to być język PHP, Python lub jeszcze coś innego. 

Na pewno wiesz, że obecnie rzadko kiedy używa się "czystych" języków. Raczej używamy frameworków, bibliotek a to oznacza, że jeśli chcesz pisać backend, to poza samym językiem musisz poznać jeszcze jego narzędzia, ciekawostki,  frameworki.

Można powiedzieć, że musisz nauczyć się od nowa kolejnej, nowej technologii. Tylko po to, aby napisać prosty backend. Ale nie oszukujmy się...


nie da się uczyć wszystkiego jednocześnie 🙁


Na rynku są również programiści zwani "fullstackami". Są to developerzy, którzy potrafią pisać frontend i backend. Często znają kilka języków. Jak możesz z nimi konkurować znając wyłącznie jeden język - JavaScript (otóż możesz, ale o tym za chwilę)?

Wielu początkujących programistów widząc widełki płacy 5-15 tyś miesięcznie zaczyna swoją przygodę z programowaniem. Przerabia kursy, uczy się, czyta, ma zapał. Wtedy pierwsze aplikacje zaczynają działać, pierwsze strony jakoś wyglądać.

Wszystko zaczynać iść w dobrą stronę! Wtedy pojawiają się pierwsze bugi, proglemy, kolejne biblioteki, technologie... I właśnie wtedy poddaje się wielu początkujących z jedego powodu:


"tego wszystkiego jest po prostu za dużo!" 😫


Jest to po części prawda. Trzeba poświęcić dużo czasu i energii, aby zostać dobrym programistą. Rynek pracy w branży IT jest wciąż nienasycony. Brakuje specjalistów, brakuje nawet zwykłych, przeciętnych, dobrych programistów. Szczególnie teraz, gdy wielu z nas pracuje zdalnie.


Co, jeśli wcale nie potrzebujesz uczyć się wszystkiego? 


Nazywam się Adam Hałasa i swoje pierwsze strony pisałem w 2010 roku. Prowadzę blog oraz kanał na YouTubie dla programistów TworcaStron.pl.

 • Fullstack developer - pracuję jako programista tworząc aplikacje dla polskich i zagranicznych firm.
 • Autor kursów - tworzę kursy online dla programistów, które możesz znaleźć również na tej stronie oraz na YouTubie


Jeśli chcesz:

 • pisać aplikacje backendowe w tym samym języku, w którym piszesz frontend
 • znaleźć prace jako backend/fullstack developer
 • podnieść swoje kwalifikacje i być bardziej konkurencyjny na rynku pracy
 • zostać fullstack developerem bez potrzeby nauki nowych języków
 • pisać dobry kod i nie spędzać z całych godzin na Stack Overflow
 • rozumieć żarty o node_modules

...to mam coś dla Ciebie!

Na początku mojej przygody uczyłem się jednocześnie języków PHP oraz JavaScript. Nie pamiętałem czy ta funkcja jest z JSa czy z PHPa. Czy tablice sortuje się tutaj czy tam. 

Drobne rzeczy, które naprawdę irytują. Dodatkowo jeśli uczysz się dwóch języków, aby zostać fullstack developerem to...


albo potrzebujesz więcej czasu, albo będziesz w obu słabszy.


Dlatego tak bardzo podoba mi się idea Node.js. Gdybym miał opisać go cytatem z filmu, byłby to zdecowanie "Władca Pierścieni"


"Jeden, by wszystkimi rządzić..." - cytat Władca Pierścieni


Jeden język do frontendu i backendu. Jedno miejsce do szukania bibliotek. Jeden process nauki.

Znając chociaż podstawy JavaScript, zbrodnią dla własnego rozwoju byłoby nie nauczyć się Noda!


Nie musisz ufać mi, zaufaj opini kursantów, którzy ten kurs już przerobil 🔥:

Zobacz kilka odcinków z kursu:

1.4 Architektura / runtime

1.6 Jak będzie wyglądał kurs

2.3 Przekazywanie argumentów

3.2 Uruchomienie serwera

5.5 404

8.5 Pozostawienie danych w formularzu

Dla kogo nie jest ten kurs?

Jeśli nie znasz w ogóle JavaScriptu oraz HTML/CSS to ten kurs nie jest dla Ciebie. Wróć tutaj za jakiś czas :)Node.js

Poznaj Noda, czyli popularne środowisko backendowe, w którym jedyny język jakiego używasz to JavaScript! Od podstaw po rzeczy zaawansowane. Jedyne wymaganie to podstawowa znajomość JavasScriput oraz HTML.

Kurs składa się ze 140 lekcji i zawiera ponad 13 godzin materiałów wideo. Prowadzony tak, aby stopniowo wdrażać w świat Noda.

Dodatkowo kurs zawiere wiele ćwiczeń oraz co kilka odcinków link do pobrania aktualnego kodu. Dzięki czemu, możesz wskoczyć do kursu w jego dowolnym momencie.

Kurs zawiera wszystkie najważniejsze (oraz zaawansowane) tematy Noda. Możesz spędzieć dziesiątki godzin oglądając filmiki, czytając dokumentacje i wpisy oraz szukając odpowiedzi na Stack Overflow... lub możesz wybrać ten kurs i w kilkanaście godzin opanować Noda!

Kurs ten kosztuje mniej niż jeden dzień pracy programisty Node.js. Jest to cena jednorazowego wyjścia do klubu, dobrej kolacji lub nowej bluzy. W zamian dostajesz wiedzę, która pozwoli Ci pisać aplikacje backendowe w JSie i podniesie Twoje kwalifikacje na rynku pracy. Wybór należ do Ciebie.


Zawartość kursu:


Czym jest node - wady, zalety, historia

Konsola - praca z Node, przekazywanie argumentów

Express, nodemon, npm - praca z bibliotekami i modułami

Widoki i formularze - layouty, praca z formularzami, paginacja, sortowanie

Autoryzacja - rejestracja i logowanie, dostęp dla zalogowanych

Baza danych i API - praca z MongoDB, czym jest REST API, jak te pisać

HTTP i HTTPS - stawianie serwera wraz z szyfrowaniem SSL

Deployment - wgrywanie plików na serwer, konfiguracja

Dobre praktyki - utrzymywanie porządku w plikach, dbanie o strukturę folderów

Bezpieczeństwo - łatanie dziur, zabezpieczanie aplikacji

Zarządanie plikami - upload zdjęć, generowanie CSV

Ćwiczenia i projekty dodatkowe oraz wiele więcej...


Gratis:

Postanowiłem dołączyć gratisowy moduł, który zawiera mini projekty napisane w Node.js. Zobaczysz w nim jak napisać niecodzienne aplikacje takie jak skaner stron, mailing czy implementacja Json Web Token.

Dodatkowo będziesz rozumiał żarty o node_modules 😏. Nawet sam będziesz mógł je opowiadać w gronie znajomych.Nic nie ryzykujesz, daję Ci gwarancję satysfakcji!

Każdy może wystawić opinie pod moimi kursami, nigdy żadnej nie usunąłem. Dlatego jestem pewny jakości moich kursów. Jak bardzo?
Na tyle, że jeśli kurs Ci się nie spodoba zwrócę Ci wszystkie pieniądze!

Wystarczy, że w ciągu 30 dni napiszesz, że kurs Ci się nie podoba a ja zwrócę Ci wszystko co do grosza. Nawet bez podawania przyczyny. Nic nie ryzykujesz!

Dzięki tej gwarancji nie musisz odkładać decyzji na później. Możesz zainwestować w swój rozwój już teraz, a jeśli z jakiegokolwiek powodu kurs nie przypadnie Ci do gustu, wrócisz do stanu początkowego :) 

Pamiętaj, że rynek IT nie lubi stagnacji. Każdy dzień zwłoki to dzień w plecy. Nie zostawaj w tyle. Jeśli skorzystasz z oferty właśnie teraz, już za tydzień lub dwa będziesz pisał aplikacje w Node.js


FAQ

Czy można zmieniać prędkość wideo?

Tak, plejer wideo pozwala na oglądanie w tempie od 0.8 do x2. Możesz więc przerobić ten kurs znacznie szybciej.

Czy kurs zawiera ćwiczenia praktyczne?

Tak, są ćwiczenia praktyczne, które rozwiązuję w następnych odcinkach. 

Czy po kursie będę potrafił pisać aplikacje i strony w Node.js?

Tak, zdecydowanie!

Czy kurs zawiera pliki do pobrania?

Tak, co kilka odcinków jest do pobrania aktualny kod. Dodatkowo wszystkie ćwiczenia oraz rozwiązania zawierają kod.

Czy mogę zadawać pytania autorowi kursów?

Tak. Pod każdym odcinkiem można zadać pytanie. Może odpowiedzieć inny kursant, ale ja również zawsze odpowiadam. Możesz do mnie pisać na adres email.

Czy kurs zawiera jeden duży projekt czy kilka małych?

Kurs zawiera jeden duży projekt. Jest tak ponieważ specyfika kursu wygląda tak, że każdy moduł wynika z poprzedniego. Dlatego potrzebna jest znajomość całego kodu, który z czasem jest coraz większy. W przypadku małych projektów, kursant dostawałby pod koniec dużo nowego kodu i zamiast skupiać się na Node, spędzałby mase czasu na zrozumienie nowego kodu. 
Natomiast oddzielne, małe projekt znajdują się w bonusowym module oraz w ćwiczeniach.

Czy kurs omawia express i mongoDB?

Tak. Zarówno express jak i MongoDB są omawiane dosyć dokładnie.

Czy przed kursem muszę posiadać wiedzę na temat Noda? 

Nie! Kurs jest od podstaw po rzeczy zaawansowane. Wyjaśniam czym jest Node, po co powstał i jak działa. Jedyne wymaganie to podstawowa znajomość JavaScript i HTML. Dlatego kurs jest dobry zarówno dla osób początkujących jak i dla tych, którzy mają już trochę doświadczenia.

Czy będę potrafił stworzony projekt umieścić w internecie?

Tak. Przedstawiam różne rozwiązania na to jak umieścić gotowy projekt z internecie (również jak wgrać go na własny serwer VPS) oraz co trzeba wcześniej zrobić.

Czy nauczę się dobry zasad pisania kodu?

Tak. Kurs jest prowadzony tak, aby trzymać się dobry zasad pisania kodu, nazywania plików oraz tworzenia struktury folderów.

Czy będę potrafił pisać API?

Tak. W kursie piszemy małe API, które zawiera autoryzacje, logowanie. (w bonusowym materiale również przy użyciu JWT - Json Web Token).

Czy produkt zawiera fizyczne elementy (np. płyty, pudełko)?

Nie. Kurs jest w całości cyfrowy. Po zakupie zostaniesz dostęp do kursu na platformie. Wszelkie grafiki są jedynie wizualizacją.

Średnia ocena kursantów (ocen: 34)

4.9

Szymon P.

5.0
"Świetny kurs, jestem prawie pewien, że aktualnie najbardziej zaawansowany kurs Node'a w języku polskim. Adam jest kozackim nauczycielem i świetnie przekazuje wiedzę. Projekt sam w sobie pokazuje życiowe użycie każdej z nabytej podczas kursu umiejętności. Nauczyłem się tylu fajnych rzeczy, i tak naprawdę, naprawdę życiowych jak autoryzacja, hashowanie i w końcu podłapałem temat baz danych. Fajnym uzupełnieniem jest kilka małych projektów na koniec, które dodatkowo pomagają zrozumieć niektóre rzeczy. Na pewno spodobają się osobom, które lubią się uczyć na projektach. Nie mogę dać nic innego jak 5."

Tomasz M.

5.0
"Kolejny kurs Adama, który wybrałem ze względu na lekkość z jaką pokazuje złożone rzeczy. Przyznaję, że JavaScript znam średnio. Ale pomogło mi obejrzenie kilku krótkich filmików z kanału YouTube polecanych we wstepie kursu. Były momenty, że nie nadążałem za tempem prowadzącego. Tu polecam Ci skorzystać z oglądania kursu z prędkością 0,9x. Kurs jest starannie przygotowany. Zdecydowanie można go nazwać kompletnym."

Maksymilian I.

5.0
"Moim zdaniem kurs jest świetny dla osób początkujących, które dopiero wkraczają w świat Node'a. Uczenie się z udostępnionych treści to czysta przyjemność, można bardzo wiele się nauczyć w niedługim czasie. Polecam ten kurs każdemu z całego serca!"

Michał F.

5.0
"Kompletny i praktyczny kurs Node.js od podstaw aż po techniki zaawansowane. Kurs przygotowany przez praktyka doskonale znającego temat, który każde zagadnienie fachowo omawia. Materiał został podzielony na krótkie lekcje zamknięte w większych modułach. Ten bardzo przemyślany sposób ułatwia naukę, można w dowolnej chwili przerwać pracę, aby później wrócić i kontynuować - chociaż właściwie czasami jest się ciężko oderwać! Kurs konsekwentnie prowadzi w zagadnienia zaawansowane dlatego nie jest to kurs adresowany wyłącznie dla początkujących. Można pogłębić swoją wiedzę o najnowszym JavaScripcie, MongoDB, Mongoose, itp. Autor zwraca uwagę na dobrą organizację kodu jak i jego jakość. Prowadzący zachęca jak i sam korzysta z oficjalnych dokumentacji. Mocną stroną jest dobór przykładów i zadań w których wszystko ukierunkowane zostało na podejście praktyczne. Przez cały kurs nie odrywamy rąk od kodu - właściwie jest to live coding. Tworzony kod jak i przykłady są konkretne i czytelne, same zadania zrozumiałe, a każde z nich zostaje rozwiązane i wyjaśnione. Mogę śmiało stwierdzić ze ten kurs jest jednym z najlepszych kursów Node.js."

Leszek I.

5.0
"Jestem póki co po pierwszym module, ale widać staranność w przygotowaniu kursu i merytoryczność. Twórca kursu niewątpliwie posiada dużą wiedzę i co ważne umie ja przekazywać."

Przemek S.

5.0

5.0

Albert P.

5.0

Mariusz R.

5.0

Damian M.

4.0

Kacper R.

5.0

Sylwek P.

5.0

Krzysiek K.

5.0
"Jak na razie jestem na 31% ale kurs jest bardzo fajny, wiele informacji o których wcześniej nie wiedziałem oraz jest świetnie tłumaczony!"

marcin a.

5.0

Jerzy S.

4.5

Lukas P.

5.0

Przemysław D.

5.0
"Kurs jest bardzo dobry, zrozumiały i praktyczny. Bardzo fajnie wymyślone ćwiczenia, które pozwalają utrwalić wiedzę jak i poznać nową i doszukać się czegoś samodzielnie. Także nieźle to zostało przemyślane przez autora :) Polecam!"

Krzysztof P.

4.0

Jacek M.

5.0
"Jak dotąd, a zrobiłem już około 60% kursu jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo uporządkował mi to co już wcześniej zdołałem się nauczyć z Node'a, wszystkie zagadnienia są bardzo klarownie wytłumaczone, krok po kroku na bardzo ciekawych niezbyt trudnych przykładach. Zadania do samodzielnego wykonania, to super sprawa bo niby wszystko jest jasne i zrozumiałe ale jak przychodzi do do samodzielnego rozwiązania, to są momenty niepewności :). Naprawdę polecam kurs. Jacek"

Krzysztof F.

4.0

Adam S.

5.0

Mateusz M.

5.0

Marcin K.

5.0

Kamil B.

5.0

Wiktor K.

5.0

Rafal Z.

5.0

mateusz r.

5.0

Mateusz S.

5.0

Higher E.

5.0

Jurek O.

5.0

Kamil W.

4.5

Karol S.

5.0

Marcin W.

5.0
"Bardzo dobry kurs."

Rafał M.

5.0

Wprowadzenie

 • 1.1  Powitanie 02:24
 • 1.2  Historia Node 04:20
 • 1.3  Czym jest Node 02:00
 • 1.4  Architektura / runtime 06:24
 • 1.5  Wady i zalety 05:23
 • 1.6  Jak będzie wyglądał kurs 02:13
 • 1.7  Instalacja 03:45
 • 1.8  Node vs przeglądarka 05:36
 • 1.9  Lekcja organizacyjna 00:00

Podstawy

 • 2.1  Wprowadzenie 00:41
 • 2.2  Uruchomienie Noda 05:37
 • 2.3  Przekazywanie argumentów 05:11
 • 2.4  Asynchroniczność 06:03
 • 2.5  npm 10:56
 • 2.6  Moduły oraz require 15:07
 • 2.7  ES modules czyli import/export 06:26
 • 2.8  CommonJS i ES modules jednocześnie 04:25
 • 2.9  Core moduły 03:06
 • 2.10  Skrypty npm (run) 05:04
 • 2.11  Przydatne odcinki YT 00:00
 • 2.12  Ćwiczenia [konsola] 01:33
 • 2.13  Ćwiczenia [konsola] - rozwiązanie 14:00
 • 2.14  Ćwiczenia [moduły] 00:56
 • 2.15  Ćwiczenia [moduły] - rozwiązanie 04:52

Web serwer

 • 3.1  Wprowadzenie 00:55
 • 3.2  Uruchomienie serwera 09:06
 • 3.3  Wyświetlanie stron 02:20
 • 3.4  Port 80 03:09
 • 3.5  Buffer, streams i kod binarny 08:39
 • 3.6  express 04:18
 • 3.7  Parametry URL 05:08
 • 3.8  Ćwiczenia [webserver] 02:07
 • 3.9  Ćwiczenia [webserver] - rozwiązanie 08:19

Debugowanie

 • 4.1  Wprowadzenie 00:45
 • 4.2  nodemon 04:49
 • 4.3  console.log 05:17
 • 4.4  Debugger Chrome 06:32
 • 4.5  Debugger VSCode 03:23
 • 4.6  nvm 03:28

Layouty

 • 5.1  Wprowadzenie 00:48
 • 5.2  Korzystanie z plików HTML 03:41
 • 5.3  View engines 05:14
 • 5.4  ejs 09:07
 • 5.5  404 02:32
 • 5.6  Pętle w widoku 02:16
 • 5.7  Dynamiczny tytuł strony 04:09
 • 5.8  Layout 09:25
 • 5.9  Stylowanie, css, bootstrap 08:28
 • 5.10  Wstawianie zdjęć 02:00
 • 5.11  Klasa .active w menu 04:16
 • 5.12  ejs tags 08:44
 • 5.13  Ćwiczenia [layouty] 02:51
 • 5.14  Ćwiczenia [layouty] - rozwiązanie 13:31

Baza danych

 • 6.1  Wprowadzenie 00:26
 • 6.2  Wybór bazy 02:18
 • 6.3  Instalacja MongoDB lokalnie 07:56
 • 6.4  Implementacja bazy 15:04
 • 6.5  ObjectId 04:39
 • 6.6  mongoose 08:25
 • 6.7  Walidacja 10:21
 • 6.8  Edycja danych przed zapisem 05:32
 • 6.9  Ćwiczenia [mongoose] 03:11
 • 6.10  Ćwiczenia [mongoose] - rozwiązanie 14:01

Struktura plików

 • 7.1  Wprowadzenie 00:43
 • 7.2  app folder 03:34
 • 7.3  pliki bazy danych 04:12
 • 7.4  routes 02:31
 • 7.5  controllers / actions 05:36
 • 7.6  config 06:30
 • 7.7  Poprawianie ścieżek 01:14
 • 7.8  Lista firm 05:29
 • 7.9  middleware 06:03

Formularze

 • 8.1  Wprowadzenie 00:41
 • 8.2  Formularz dodawania firmy 05:23
 • 8.3  Body parser 04:29
 • 8.4  Obsługa walidacji 08:51
 • 8.5  Pozostawienie danych w formularzu 02:20
 • 8.6  Formularz edycji firmy 07:35
 • 8.7  Usuwanie firmy 05:26
 • 8.8  Ćwiczenia [formularze] 05:02
 • 8.9  Ćwiczenia [formularze] - rozwiązanie 19:59

Sortowanie, paginacja, wyszukiwanie

 • 9.1  Wprowadzenie 00:32
 • 9.2  Wyszukiwanie 09:15
 • 9.3  Sortowanie 13:18
 • 9.4  Filtrowanie 07:04
 • 9.5  Paginacja 15:20

Autoryzacja, logowanie

 • 10.1  Wprowadzenie 00:37
 • 10.2  Rejestracja 04:58
 • 10.3  Model użytkownika 07:06
 • 10.4  Fix dla model.unique message 05:39
 • 10.5  Hashowanie hasła 04:49
 • 10.6  Fix dla hashowania hasła 02:33
 • 10.7  Logowanie 06:16
 • 10.8  Mechanizm logowania 10:20
 • 10.9  Własna metoda modelu User 03:07
 • 10.10  User na widokach 05:41
 • 10.11  Wylogowywanie 02:42
 • 10.12  Dostęp do stron 03:55
 • 10.13  Edycja profilu 06:14
 • 10.14  Przypisanie usera do firmy 03:54
 • 10.15  Pola wirtualne 05:05

Zarządzanie plikami

 • 11.1  Wprowadzenie 00:25
 • 11.2  Upload plików (zdjęć) 20:57
 • 11.3  Generowanie CSV 06:48
 • 11.4  Ćwiczenia [upload] 01:58
 • 11.5  Ćwiczenia [upload] - rozwiązanie 11:47
 • 11.6  Ćwiczenia [csv] 01:45
 • 11.7  Ćwiczenia [csv] - rozwiązanie 12:09

API

 • 12.1  Wprowadzenie 00:37
 • 12.2  Czym jest API 04:38
 • 12.3  Pobieranie danych 07:52
 • 12.4  Postman 03:13
 • 12.5  Dodawanie danych 06:19
 • 12.6  Edycja danych 03:00
 • 12.7  Wysyłanie plików 03:16
 • 12.8  Usuwanie danych 03:30
 • 12.9  Autoryzacja 11:54
 • 12.10  Logowanie 04:58

Bezpieczeństwo

 • 13.1  Wprowadzenie 00:41
 • 13.2  npm audit 02:27
 • 13.3  JWT 01:42
 • 13.4  helmet 04:22
 • 13.5  Brute-force / DDOS 07:20
 • 13.6  Sprawdzanie danych przychodzących 02:48
 • 13.7  Git 02:53
 • 13.8  SSL / TLS 01:48
 • 13.9  Praktyki dot. bezpieczeństwa 01:08

Deployment

 • 14.1  Wprowadzenie 01:16
 • 14.2  Baza danych 05:32
 • 14.3  Wgranie na heroku 09:45
 • 14.4  Wgranie na serwer VPS 14:34
 • 14.5  SSL na serwerze VPS 16:47

Na koniec

 • 15.1  Ostatnie poprawki 02:00
 • 15.2  Testy 01:29
 • 15.3  Co dalej? 03:13
 • 15.4  Koniec, prośba ode mnie 01:33

Bonus: mini projekty

 • 16.1  Wprowadzenie 00:50
 • 16.2  Skaner zdjęć 18:28
 • 16.3  Mailing 23:13
 • 16.4  Json Web Token 25:29

Średnia ocena kursantów (ocen: 34)

4.9

Szymon P.

5.0
"Świetny kurs, jestem prawie pewien, że aktualnie najbardziej zaawansowany kurs Node'a w języku polskim. Adam jest kozackim nauczycielem i świetnie przekazuje wiedzę. Projekt sam w sobie pokazuje życiowe użycie każdej z nabytej podczas kursu umiejętności. Nauczyłem się tylu fajnych rzeczy, i tak naprawdę, naprawdę życiowych jak autoryzacja, hashowanie i w końcu podłapałem temat baz danych. Fajnym uzupełnieniem jest kilka małych projektów na koniec, które dodatkowo pomagają zrozumieć niektóre rzeczy. Na pewno spodobają się osobom, które lubią się uczyć na projektach. Nie mogę dać nic innego jak 5."

Tomasz M.

5.0
"Kolejny kurs Adama, który wybrałem ze względu na lekkość z jaką pokazuje złożone rzeczy. Przyznaję, że JavaScript znam średnio. Ale pomogło mi obejrzenie kilku krótkich filmików z kanału YouTube polecanych we wstepie kursu. Były momenty, że nie nadążałem za tempem prowadzącego. Tu polecam Ci skorzystać z oglądania kursu z prędkością 0,9x. Kurs jest starannie przygotowany. Zdecydowanie można go nazwać kompletnym."

Maksymilian I.

5.0
"Moim zdaniem kurs jest świetny dla osób początkujących, które dopiero wkraczają w świat Node'a. Uczenie się z udostępnionych treści to czysta przyjemność, można bardzo wiele się nauczyć w niedługim czasie. Polecam ten kurs każdemu z całego serca!"

Michał F.

5.0
"Kompletny i praktyczny kurs Node.js od podstaw aż po techniki zaawansowane. Kurs przygotowany przez praktyka doskonale znającego temat, który każde zagadnienie fachowo omawia. Materiał został podzielony na krótkie lekcje zamknięte w większych modułach. Ten bardzo przemyślany sposób ułatwia naukę, można w dowolnej chwili przerwać pracę, aby później wrócić i kontynuować - chociaż właściwie czasami jest się ciężko oderwać! Kurs konsekwentnie prowadzi w zagadnienia zaawansowane dlatego nie jest to kurs adresowany wyłącznie dla początkujących. Można pogłębić swoją wiedzę o najnowszym JavaScripcie, MongoDB, Mongoose, itp. Autor zwraca uwagę na dobrą organizację kodu jak i jego jakość. Prowadzący zachęca jak i sam korzysta z oficjalnych dokumentacji. Mocną stroną jest dobór przykładów i zadań w których wszystko ukierunkowane zostało na podejście praktyczne. Przez cały kurs nie odrywamy rąk od kodu - właściwie jest to live coding. Tworzony kod jak i przykłady są konkretne i czytelne, same zadania zrozumiałe, a każde z nich zostaje rozwiązane i wyjaśnione. Mogę śmiało stwierdzić ze ten kurs jest jednym z najlepszych kursów Node.js."

Leszek I.

5.0
"Jestem póki co po pierwszym module, ale widać staranność w przygotowaniu kursu i merytoryczność. Twórca kursu niewątpliwie posiada dużą wiedzę i co ważne umie ja przekazywać."

Przemek S.

5.0

5.0

Albert P.

5.0

Mariusz R.

5.0

Damian M.

4.0

Kacper R.

5.0

Sylwek P.

5.0

Krzysiek K.

5.0
"Jak na razie jestem na 31% ale kurs jest bardzo fajny, wiele informacji o których wcześniej nie wiedziałem oraz jest świetnie tłumaczony!"

marcin a.

5.0

Jerzy S.

4.5

Lukas P.

5.0

Przemysław D.

5.0
"Kurs jest bardzo dobry, zrozumiały i praktyczny. Bardzo fajnie wymyślone ćwiczenia, które pozwalają utrwalić wiedzę jak i poznać nową i doszukać się czegoś samodzielnie. Także nieźle to zostało przemyślane przez autora :) Polecam!"

Krzysztof P.

4.0

Jacek M.

5.0
"Jak dotąd, a zrobiłem już około 60% kursu jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo uporządkował mi to co już wcześniej zdołałem się nauczyć z Node'a, wszystkie zagadnienia są bardzo klarownie wytłumaczone, krok po kroku na bardzo ciekawych niezbyt trudnych przykładach. Zadania do samodzielnego wykonania, to super sprawa bo niby wszystko jest jasne i zrozumiałe ale jak przychodzi do do samodzielnego rozwiązania, to są momenty niepewności :). Naprawdę polecam kurs. Jacek"

Krzysztof F.

4.0

Adam S.

5.0

Mateusz M.

5.0

Marcin K.

5.0

Kamil B.

5.0

Wiktor K.

5.0

Rafal Z.

5.0

mateusz r.

5.0

Mateusz S.

5.0

Higher E.

5.0

Jurek O.

5.0

Kamil W.

4.5

Karol S.

5.0

Marcin W.

5.0
"Bardzo dobry kurs."

Rafał M.

5.0