blogi ktore warto czytac - Niebranżowe blogi, które warto czytać

Niebranżowe blogi, które warto czytać

Dziś będzie krótko i konkretnie. Chciałbym przedstawić kilka blogów, z poza branży IT, które sam czytam i są naprawdę świetne. Napiszę też, pokrótce dlaczego warte je czytać. Kolejność losowa.

Sukces.pl

mistrzmotywacji 1024x534 - Niebranżowe blogi, które warto czytać

Szukasz motywacji? Zastanawiasz się na tym jak poprawić swoje życie? Brzmi coachingowo, jednak Jacek Wiśniowski na swoim kanale faktycznie podaje przepis na lepsze życie. Wystarczy, że obejrzysz kilka odcinków i od razu będziesz wiedział czy jest to coś dla Ciebie czy nie. Dla mnie jest to systematyczna dawka motywacji, jest to również blog, który przyczynił się do powstania TEGO bloga – to powinno o czymś świadczyć 🙂

Prawdę powiedziawszy jest to vlog, do którego pisane są również transkrypcje i całość jest do przeczytania na blogu, albo do obejrzenia na YouTube – kto co woli.

Link: http://www.mistrzmotywacji.pl/blog/

Prakreacja

prakreacja 1024x534 - Niebranżowe blogi, które warto czytać

Prawo, czyli spora zmora freelancerów, przedsiębiorców i każdego kto współpracuje bezpośrednio z klientem. Problem z prawem jest taki, że jeśli nie znasz tematu bardzo dobrze, to ciężko się na ten temat wypowiadać. Tym bardziej, że jest to temat, ciągle zmieniający się. Ja też właśnie dlatego o prawie pisać nie lubię – zwyczajnie się na tym nie znam.

Na blogu Wojciech Wawrzak, prawnik odpowiada na pytania branży kreatywnej. Nie jest to typowy blog o przepisach. Przeglądając wpisy nie będziesz ziewał popijająć kawę. Znajdziesz tutaj przede wszystkim porady prawne dotyczące branży kreatywnej.

Link: https://prakreacja.pl/

Jak oszczędzać pieniądze

jak oszczedzac pieniadze 1024x534 - Niebranżowe blogi, które warto czytać

Blog o oszczędzaniu pieniędzy… ALE NIE TYLKO. Wiele osób już pewnie kojarzy ten blog, ponieważ o Michale Szafrańskim zrobiło się dosyć głośno w świecie blogów. Jeśli jednak do tej pory nie widziałeś jego bloga, to serdecznie zapraszam.

To co ja sobię wyjątkowo w nim cenię to podcasty. Staram się czytać sporo książek, i nie lubię zbyt wiele czytać dodatkowo na komputerze z 3 powodów:

  1. po prostu nie lubię czytać na komputerze,
  2. musiałbym poświęcić połowę dnia, żeby przeczytać wszystko co chcę
  3. to męczy zwrok

Podcasty są o tyle świetne, że pobieram sobie kilka na telefon i słucham ich kiedy mam czas. Np. podczas jazdy samochodem, podczas spaceru czy leżąc na łóżku. Codziennie wieczorem wychodzę na godzinny spacer żeby dotlenić mózg i oderwać się od pracy. W tej sposób wykorzystuję czas, w którym teoretycznie nic nie robię. To naprawdę dobry sposób na maksymalnie efektywne wykorzystanie każdej chwili, szczególnie jeżeli tego czasu na naukę masz mało. Michał Szafrański w podcastach rozwiewa wątpliwości na przeróżne pytania, od opisu ciekawych książek, przez opis realizowancyh projektów od kuchni, po wywiady z ciekawymi ludźmi. Szczerze polecam!

Link: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/

Liczy się wynik

liczy sie wynik 1024x534 - Niebranżowe blogi, które warto czytać

Znów połączenie bloga i vloga. Bartek Popiel prawadzi blog o rozwoju, nauce, produktywności, sprzedaży i biznesie. Bardzo polecam dla każdego, kto próbuje zarabiać pod własną marką. Znajdziesz tu wiele informacji jak poprawić działanie swoje i swojej firmy/marki/itd.

Oprócz materiałów “biznesowych”, tak jak wspomniałem przed chwilą – znajdziesz sposoby na być efektywnym.

Link: http://liczysiewynik.pl

 

To tyle. Nie jest to długa lista, ale przecież ile czasu można poświęcic w ciągu tygodnia na czytanie blogów. Jeśli zarezerwowałeś więcej czasu na ten wpis to zachęcam Cię, abyś przejrzał poszczególne blogi, może tak samo jak u mnie wylądują na liście często odwiedzanych 🙂

Jeśli masz inne ciekawe blogi spoza branży, które warto czytać – pisz w komentarzu:)


ebooks - Niebranżowe blogi, które warto czytać